Żyrandol do salonu – jak się sprawdzi w nowoczesnym wnętrzu?

HomePolecamy

Żyrandol do salonu – jak się sprawdzi w nowoczesnym wnętrzu?

Dobry geodeta – czyli jaki?
Jak pielęgnować i czyścić podłogę drewnianą?
Jak znaleźć dobrego producenta geosiatki?

W każdym pomieszczeniu mamy główne źródło światła oraz możemy dodać pomocnicze punkty świetlne. Od ich ilości i rozmieszczenia zależy, jak dobrze będzie oświetlone wnętrze. Nie można jednak zapominać o tym, że mają jeszcze jedną funkcję. Po prostu są dekoracją. Równie potrzebną jak zawieszenie firan czy nakrycie stołu. Wybierając żyrandol do salonu, warto więc postawić na formę, która będzie się nam podobać, ale też dobrze zgra się z aranżacją mieszkania.

​Żyrandol do salonu, a nowoczesna aranżacja wnętrza

Być może trudno jest nam sobie wyobrazić żyrandol do salonu, który pasowałby do wnętrza urządzonego w stylu nowoczesnym. Jednak nic bardziej mylnego. To punkty LED-owe wbudowane w sufit są już staromodne. A żyrandole wcale nie muszą przypominać metalowego świecznika, choć i takie spodobają się fanom eklektyzmu. Nowoczesne wnętrze, można wypięknić żyrandolem. Ale nie pierwszym lepszym.

Wybór lamp wiszących w stylu nowoczesnym jest wręcz ogromny. Od plafonów, które iskrzą się i dają jednostajne światło, po zakręcone instalacje przypominające satelitę na orbicie. Ale też znajdziemy bardziej tradycyjne koncepcje punktów świetlnych, które uniwersalnie będą pasować do każdego wnętrza. Choć sama nazwa: żyrandol do salonu, może nam się kojarzyć bardzo tradycyjnie, to wcale nie oznacza, że taki przedmiot musi tak wyglądać. Nie ma więc przeszkód, aby zainstalować lampę sufitową nawet w najbardziej luksusowym i nowoczesnym wnętrzu.

​Jaki żyrandol do salonu wybrać?

Przede wszystkim ilość punktów świetlnych, musi doskonale oświetlać pomieszczenie. Sam żyrandol powinien więc zapewniać takie oświetlenie, aby w pokoju po zapaleniu światła było dość jasno. Jednakże to czy będzie miał formę pojedynczej żarówki w geometrycznej oprawie, czy też będzie łączył światło płynące z kilku żarówek, jest naszym wyborem.

Wybierając żyrandol do salonu, musimy wziąć pod uwagę całą aranżację wnętrza. Czy jego styl, a nawet kolor będzie pasować do już posiadanych elementów. Lampa sufitowa ma być prawdziwą dekoracją, której zawieszenie wzmacnia efekt wystylizowanego wnętrza. Dlatego też warto wybrać taki model, aby nawiązywał stylem czy nawet materiałem, z jakiego jest wykonany, do już istniejącej aranżacji. Choć oczywiście możemy wybrać lampę, która jest totalnym przeciwieństwem i w ten sposób przełamać monotonię wnętrza.

Zawsze warto też zwrócić uwagę na… sprawy techniczne! Sposób mocowania żyrandola do sufitu czy też jego wysokość i szerokość. W niskich pomieszczeniach lepsze będą żyrandole dość niskie, ale za to rozszerzające się na boki. Natomiast w wysokich, można postawić na modele swobodnie zwisające w dół nawet kilkadziesiąt centymetrów, ponieważ o nie, nie zahaczymy głową.

​Żyrandol do salonu i inne punkty świetlne

W starszym budownictwie bardzo często oprócz głównego źródła światła na suficie, mamy dodatkowe punkty umiejscowione na ścianach. Tak zwane kinkiety również mogą mieć nowoczesną formę. A nawet dość często uda nam się znaleźć żyrandol i kinkiet do kompletu. Pozostaje jednak kwestia czy warto je zostawić? Oczywiście, że tak!

Wybierając lampy, jak: https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/853-zyrandole-do-salonu-jadalni, można znaleźć wiele świetnych modeli. Popularne są kinkiety, które grają światłem, wypuszczając je w górę i w dół, a także modele industrialne, często tworzone z materiałów takich jak metal i drewno. Dopasowując boczne lampy do górnego światła, scalimy całą aranżację. Ponadto dodatkowe oświetlenie boczne, może być przydatne. Nie zawsze chcemy włączać najmocniej świecącą lampę, czasem chcemy odpocząć przy delikatnym świetle, które jest klimatyczne.

COMMENTS