Metalowe siatki tkane – sprawdzone na sita i filtry

HomePolecamy

Metalowe siatki tkane – sprawdzone na sita i filtry

Ruszyła VI edycja kampanii DOBRY MONTAŻ
Dobrej klasy drzwi zewnętrzne – jak wybrać?
Parapety marmurowe – poznaj ich zalety

Wybór odpowiednich materiałów do wykonania sit i filtrów w celu odseparowania większych i mniejszych zanieczyszczeń ma kluczowe znaczenie. Wśród wielu dostępnych rozwiązań znajdują się również techniczne siatki tkane, które wykonane są z wytrzymałego metalu.

Czym są techniczne siatki tkane?

Z drutu metalowego powstaje wiele różnych materiałów. Wśród nich znajdują się także siatki tkane – https://www.sitometal.pl/oferta/sita-tkane które wyróżniają się swoim sposobem produkcji. Siatki te charakteryzują się tkaniem jak tkaniny, czyli druty przeplatane są wtedy między sobą, co pozwala na uzyskanie efektu mniejszych lub większych oczek.

Do wykonania siatek tkanych stosowane są różne rodzaje drutów, jednak najczęściej wykorzystywane są do tego celu druty ze stali nierdzewnej, które charakteryzują się małą podatnością na powstawanie ognisk korozji, co także wpływa na ich trwałość.

Techniczne siatki tkane są oferowane w wielu różnych wariantach, co wpływa także na ich właściwości oraz zastosowanie.

Rodzaje siatek tkanych

Siatki tkane są dzielone przede wszystkim pod kątem ich rodzaju tkania oraz materiałów, jakie używane są do ich wykonania.

Najczęściej spotykane są siatki o tradycyjnym tkaniu, w którym druty przeplatają, przechodząc na i pod sobą. Dostępne są także siatki charakteryzujące się innymi sposobami tkania, na przykład gęsto tkane siatki holenderskie.

Sita i filtry z siatek tkanych

Siatki tkane mają bardzo szerokie zastosowanie. Używane są one między innymi do przygotowywania ogrodzeń, osłon, koszów, ale również jako sita i filtry.

Sita i filtry wykonane z siatek tkanych charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami pod kątem filtracji. Skutecznie zatrzymują różnego rodzaju zanieczyszczenia o dużych i małych rozmiarach, zależni od wielkości oczka siatki.

Są również bardzo wytrzymałe i trwałe, ponieważ do ich wykonania stosuje się druty ze stali nierdzewnej. Są zatem odporne na przerwania i na korodowanie, co mogłoby spowodować pogorszenie ich właściwości filtracyjnych.

Różnorodność wariantów siatek powoduje również, że mają one bardzo szerokie zastosowanie w różnych branżach.

Siatki tkane – główne parametry

Aby dobrać odpowiednie siatki tkane, konieczne jest uwzględnienie ich parametrów technicznych, do których zaliczają się:

  • Wielkość oczka,
  • Grubość drutu,
  • Szerokość siatki,
  • Mesh, czyli sito – liczba oczek na 1 cal,
  • Gatunek stali o wykonania siatki.

Z różnymi wariantami siatek można zapoznać się już teraz online, aby wybrać najlepszy rodzaj materiału przeznaczonego do wykonania sit i filtrów. Siatki mogą być także zamawiane za pośrednictwem internetu.

COMMENTS