Jak wykończyć łazienkę na poddaszu?

HomePolecamy

Jak wykończyć łazienkę na poddaszu?

Nowość w ofercie Somfy – napędy do bram skrzydłowych Axovia 3S io
Jakie okna pcv są najlepsze do domu?
Rozbiórki budowlane – co warto o nich wiedzieć?

Domy z poddaszem użytkowym cieszą się dużą popularnością. Można je aranżować w różnych stylach i stosować rozwiązania, dzięki którym przestrzeń będzie w maksymalnym stopniu funkcjonalna. Łazienka na poddaszu to pomieszczenie centralne, ważne, użytkowane przez wszystkich domowników, dlatego projekt i wystrój powinny być po prostu przemyślane. Jakie rozwiązania można zastosować w łazience na poddaszu?

Łazienka na poddaszu jest tym pomieszczeniem, z którego korzystają wieczorem oraz nad ranem wszyscy domownicy, dlatego sposób jej aranżacji jest bardzo ważny, powinien być przemyślany, a zastosowane rozwiązania adekwatne do potrzeb.

Choć łazienka na poddaszu jest na pewno drugą łazienką w domu, powinna być z oczywistych względów w pełni funkcjonalna i komfortowa, wyposażona we wszystko to, co ułatwia higienę. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Zabudowa skosów

Poddasze charakteryzuje się tym, że posiada skosy, również w łazience. Jeżeli pozwala na to powierzchnia, możemy skorzystać z pomocy doświadczonego stolarza, który wykona dla nas specjalną zabudowę. Tego rodzaju szafki będą oczywiście świetną dekoracją, ale również umożliwią sprawne przechowanie środków czystości, kosmetyków, ręczników.

Podłoga z drewna?

Drewno to bardzo dobry oraz praktyczny sposób aranżacji podłogi w łazience. Do wykorzystania jest wiele gatunków drewna tradycyjnego, jak również egzotycznego. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład podłogi bambusowe. Oczywiście musimy pamiętać o odpowiedniej impregnacji.

Jasna kolorystyka

Poddasze jest miejscem dobrze doświetlonym, dlatego powinniśmy pomyśleć o tym, aby zastosować odpowiednią kolorystykę. Uniwersalnym kolorem jest tu oczywiście kolor biały, niemniej jednak można rozważyć również zastosowanie kolorów pastelowych. Jasna, przemyślana kolorystyka na pewno sprawi, że wnętrze będzie przytulniejsze, będziemy również wykorzystywać mniej oświetlenia.

Wanna oraz prysznic

Jeżeli mamy taką możliwość, łazienka jest odpowiednio duża, można z powodzeniem zastosować rozwiązanie, w którym będziemy posiadać w łazience zarówno wannę, jak i prysznic. To ułatwi utrzymanie higieny. Prysznic z powodzeniem wykorzystamy wtedy, gdy chcemy szybko przygotować się do wyjścia, wanna spełni nasze oczekiwania chociażby wtedy, gdy będziemy chcieli wziąć dłuższą kąpiel i zrelaksować się.

Łazienka na poddaszu może być niezwykle przyjemna i sprawić, że będziemy cieszyć się wysokim komfortem mieszkania.

COMMENTS