Zalety konstrukcji stalowych

HomeAktualności

Zalety konstrukcji stalowych

Tylko do końca sierpnia do wygrania 3 000 zł na wyposażenie mieszkania – wystartowała akcja Echo Investment i Somfy
Podkład podłogowy – charakterystyka, rodzaje i zastosowanie
Kostka brukowa – jakie są zalety jej stosowania?

hala magazynowa CoBouwKonstrukcje stalowe to rozwiązania, które stosowane są coraz częściej w różnych gałęziach przemysłu i gospodarki. Ta popularność bierze się z ich licznych zalet. Nowoczesne technologie, które pozwalają na udoskonalenie procesu produkcji oraz zabezpieczenie konstrukcji stalowych, powodują, że są to rozwiązania bardzo trwałe i wytrzymałe, a to jest nie bez znaczenia. Jakie jeszcze zalety konstrukcji stalowych doceniają inwestorzy, którzy decydują się na postawienie swoich budynków właśnie w tej technologii?

Koszty

Hale stalowe są stosunkowo tanie, jeżeli chodzi o materiał niezbędny do ich zbudowania, jak i koszty samego wzniesienia. Możliwość prefabrykacji elementów powoduje, że wznoszenie hali jest procesem bardzo szybkim, a to również znacząco obniża koszty. Ponadto, taka hala jest niemalże od razu po odebraniu gotowa do użytkowania. To powoduje, że przedsiębiorca może niemalże natychmiast rozpocząć swoją działalność, co też jest swego rodzaju korzyścią finansową. Nie musi finansować przestojów w firmie.

Wytrzymałość

Przede wszystkim, konstrukcje stalowe są bardzo wytrzymałe z uwagi na jakość samego materiału. Wystarczy odpowiednio wyliczyć ich nośność oraz możliwe obciążenie i konstrukcja z całą pewnością da sobie radę i będzie bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Na tym jednak nie koniec. Konstrukcje stalowe, dzięki nowoczesnym technologiom ich zabezpieczania pozwalają również na to by skutecznie i trwale chronić je przed korozją. Wiadomo bowiem, że to właśnie korozja jest jednym z ważniejszych powodów osłabiania jakości tego rodzaju konstrukcji. Zabezpieczenie przed korozją zwiększa trwałość i odporność. Przedłuża też żywotność obiektu. Obecnie możliwe jest również zabezpieczenie konstrukcji przed uszkodzeniami mechanicznymi czy ogniem.

Użyteczność

Hale stalowe cechują się bardzo dużą użytecznością. Oznacza to, że można wykorzystywać w bardzo różnych gałęziach przemysłu, ale nie tylko. Są to obiekty, które można w bardzo łatwy, prosty i przede wszystkim tani sposób modyfikować. Dzięki zastosowaniu modułów, hale można bardzo łatwo powiększać, zmieniać i dostosowywać do aktualnych potrzeb biznesowych. To bardzo ważna zaleta, ponieważ firmy bardzo często się zmieniają, rozbudowują, przebranżawiają, to wszystko może wymagać zupełnie innych parametrów obiektu. Mając halę stalową, można ją bardzo łatwo do wszystkich tych zmian dopasować.

To zaledwie kilka najważniejszych zalet, które powodują, że hale stalowe stają się coraz bardziej popularne i coraz częściej wykorzystywane. Zależnie od przeznaczenia, w każdej z gałęzi przemysłu można znaleźć wiele więcej, indywidualnych zalet. Te wymienione powyżej natomiast odnoszą się do wszystkich obiektów w ogólności, niezależnie od ich przeznaczenia czy ich wykorzystywania. Ważne jednak by pamiętać, że hala stalowa musi być bardzo starannie zaprojektowana i zgodnie z tym projektem wykonana. Tylko taka może w pełni zaspokajać wszystkie potrzeby i oczekiwania inwestora, a dla wszystkich użytkowników tylko taka może być w pełni bezpieczna.


Artykuł został przygotowany przez firmę CoBouw Polska polsko – holenderską spółkę budowlaną, która specjalizuje się w kompleksowej realizacji obiektów przemysłowych (hale stalowe, hale produkcyjne, sortownie i przechowalnie warzyw i owoców).

COMMENTS