Przeciekający brodzik – jak go naprawić?

HomeAktualnościPolecamy

Przeciekający brodzik – jak go naprawić?

Czego używa się do ocieplenia poddasza?
Budujmy ekologicznie, ale wydajnie! Apel organizacji branżowych o wstrzymanie kosztownych zmian w Warunkach Technicznych.
Jak przebiega proces produkcji betonu?

Przeciekający brodzik, a w związku z tym pojawiające się po każdym prysznicu plamy wody na podłodze w łazience to zwiastun tego, że wymaga on szybkiej interwencji. Zaniedbanie tej sprawy pogłębi tylko powstały już problem.

Przeciekający brodzik – jak go naprawić?

Przeciekający brodzik – najpierw ustalmy źródło wyciekającej wody

Jeśli przyczyną przeciekającego brodzika jest nieszczelny syfon lub rury odpływowe, wystarczy wymienić wadliwe elementy.

Jeśli cała instalacja nie jest w żadnym miejscu uszkodzona, oznacza to, że woda wypływa przez szczeliny, znajdujące się na stylu brodzika ze ścianą. Przyczyną przeciekającej wody w takiej sytuacji może być uszkodzenie substancji uszczelniającej lub użyty preparat był złej jakości. Aby zapobiec przeciekaniu wody, obecną fugę należy usunąć, a miejsce uszczelnienia dokładnie oczyścić z resztek i nałożyć nową warstwę uszczelniającą.

Przeciekający brodzik Jak uszczelnić brodzik?

Przygotowane podłoże, a konkretnie jego krawędzie oklejamy taśmą malarską i wypełniamy silikonem sanitarnym. Tworzy on estetyczną i szczelną fugę, która zabezpieczy brodzik przed przeciekaniem i dodatkowo zabezpieczy łazienkę przed korozją biologiczną, ponieważ większość silikonów zawiera środek grzybobójczy.

Uszczelnienie brodzika wcale nie musi być przedsięwzięciem pracochłonnym, szczególnie jeśli zaufamy renomowanym i niezawodnym produktom oraz dokładnie zaplanujemy kolejność poszczególnych czynności.

COMMENTS