Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

HomeAktualności

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

Jaką farbę wybrać do wnętrz – farba matowa czy satynowa?
Jak montuje się szamba betonowe na działce?
Do jakich zadań wykorzystuje się wiertnicę poziomą?

Kuchnia, oprócz tego, że powinna być estetyczna musi być także funkcjonalna. Zależy nam, aby prace które w niej wykonujemy przebiegały szybko i sprawnie. Zatem, jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? MAX Kuchnie

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię – zasada trójkąta roboczego

Specjaliści z sieci salonów Max Kuchnie podpowiadają, aby podczas projektowania kuchni zwracać uwagę na zasadę trójkąta roboczego, której zastosowanie nie tylko usprawni gotowanie, ale sprzyja oszczędności energii.

Trójkąt roboczy w kuchni tworzą lodówka, kuchenka i zlewozmywak. Takie właśnie rozmieszczenie tych sprzętów zapewnia odpowiednią ilość miejsca w trakcie gotowania, a także sprawia, że wszelkie niezbędne produkty i akcesoria są w zasięgu ręki.

Zaleca się, aby lodówkę i kuchenkę oddalić od siebie na odległość od 120-210 cm. Taka sama odległość powinna być zachowana miedzy zlewozmywakiem i kuchenką.

Kuchenka i lodówka to sprzęty, które powinny być ustawione od siebie jak najdalej – od 120 do 270 cm. Maksymalne oddalenie lodówki od źródeł ciepła zwiększa oszczędność energii i zapewnia sprawne działania obu sprzętów.

Dobrze zaprojektowana kuchnia ogranicza wysiłek podczas gotowania i pozwala zaoszczędzić czas. Dlatego w czasie planowania remontu, oprócz wybrania stylistyki i kolorów zabudowy, warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów.

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? MAX Kuchnie

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? MAX Kuchnie

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? MAX Kuchnie

źródło: Max Kuchnie

COMMENTS