Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

HomeAktualności

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

Na czym polega frezowanie pod podłogówkę?
POiD – Już 15 organizacji poparło apel o ratowanie miejsc pracy oraz gospodarki
Dach zielony – o czym mowa w praktyce?

Kuchnia, oprócz tego, że powinna być estetyczna musi być także funkcjonalna. Zależy nam, aby prace które w niej wykonujemy przebiegały szybko i sprawnie. Zatem, jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? MAX Kuchnie

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię – zasada trójkąta roboczego

Specjaliści z sieci salonów Max Kuchnie podpowiadają, aby podczas projektowania kuchni zwracać uwagę na zasadę trójkąta roboczego, której zastosowanie nie tylko usprawni gotowanie, ale sprzyja oszczędności energii.

Trójkąt roboczy w kuchni tworzą lodówka, kuchenka i zlewozmywak. Takie właśnie rozmieszczenie tych sprzętów zapewnia odpowiednią ilość miejsca w trakcie gotowania, a także sprawia, że wszelkie niezbędne produkty i akcesoria są w zasięgu ręki.

Zaleca się, aby lodówkę i kuchenkę oddalić od siebie na odległość od 120-210 cm. Taka sama odległość powinna być zachowana miedzy zlewozmywakiem i kuchenką.

Kuchenka i lodówka to sprzęty, które powinny być ustawione od siebie jak najdalej – od 120 do 270 cm. Maksymalne oddalenie lodówki od źródeł ciepła zwiększa oszczędność energii i zapewnia sprawne działania obu sprzętów.

Dobrze zaprojektowana kuchnia ogranicza wysiłek podczas gotowania i pozwala zaoszczędzić czas. Dlatego w czasie planowania remontu, oprócz wybrania stylistyki i kolorów zabudowy, warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów.

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? MAX Kuchnie

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? MAX Kuchnie

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię? MAX Kuchnie

źródło: Max Kuchnie

COMMENTS