Jak kupić deskę sedesową?

HomeAktualności

Jak kupić deskę sedesową?

Do jakich zadań wykorzystuje się wiertnicę poziomą?
Malowanie aluminium – jak uzyskać najlepsze efekty?
Kamery Somfy Protect kompatybilne z Apple HomeKit

Toaleta jest strefą, która wymaga zastosowanie rozwiązań, które pozwalają zachować wysoki poziom higieny. Zatem, jak kupić deskę sedesową, aby spełniała te wymagania.

Jak kupić deskę sedesową?

Deskę sedesową najlepiej jest kupować przy zakupie miski sedesowej. Powinniśmy także kupić produkty z oferty pochodzącej z jednego producenta, dzięki czemu unikniemy niedopasowania pod względem rozmiaru, jak i estetyki.

Trochę kłopotów może nam sprawić jeśli będziemy musieli wymienić stary model na nowy. Mimo, że dostępność kształtów, materiałów i wzorów daje duży wybór. Ale jednocześnie utrudniać podjęcie decyzji i dopasowanie deski do miski. Aby wybrać odpowiednią deskę trzeba zmierzyć dotychczasowo używany model – długość, szerokość siedziska i rozstaw zawiasów.

Aby mieć pewność, że kupimy właściwy zamiennik, na zakupy warto wziąć obrys starej deski i na tej podstawie wybrać właściwą deskę. Co zatem poza rozmiarem będzie wpływało na funkcjonalność  wybranego modelu?

Jak kupić deskę sedesową – rodzaj materiału, z którego wykonana jest deska

To materiał, z którego jest wykonana deska sedesowa, ma duże znaczenie dla trwałości i wygody jej użytkowania. Do wyboru są deski wykonane z tworzywa, duroplastu, polipropylenu lub ABS oraz deski drewniane. Z punktu widzenia eliminowania drobnoustrojów, bezpieczne okazują się deski wyprodukowane z tworzywa – miękkie i twarde.

Twarde deski sedesowe wykonane są z polipropylenu, który utrzymuje temperaturę pokojową, co podnosi komfort ich użytkowania. Są również tanie. Deski trwałe mają wyższą odporność. Produkuje się je z tworzywa ABS lub duroplast. Materiał ten odporny jest na zarysowania i łatwy do utrzymania w czystości, dzięki czemu idealnie nadadzą się do łazienek o wysokiej częstotliwości użytkowania.

Rozwiązania minimalizujące ryzyko uszkodzeń

Na trwałość deski sedesowej wpływają także dodatkowe rozwiązania, które minimalizują minimalizują ryzyko powstania mechanicznych uszkodzeń. Popularnym rozwiązaniem są odbojniki, czyli specjalne nakładki znajdujące się na spodzie deski, które amortyzują uderzenie deski o ceramikę. Podobne działanie ma system wolnoopadający, który również hamuje opadanie deski chroniąc ja przed zniszczeniem.

Rozwiązania podnoszące higienę użytkowania

Tego typu rozwiązaniem są powłoki antybakteryjne, które zwiększają poziom higieny w toalecie. Powłoka antybakteryjna zapewnia gładką powierzchnię deski, co sprawia że ryzyko osiadania i rozprzestrzeniania jest minimalne.

Jak kupić deskę sedesową?, Grupa Armatura

COMMENTS