Jak w praktyce odbywa się montaż paneli fotowoltaicznych?

HomeAktualności

Jak w praktyce odbywa się montaż paneli fotowoltaicznych?

Brama wjazdowa – czym kierować się przy jej wyborze?
Montaż klimatyzacji w domu – czy to dobry pomysł?
Jak czyścić sztućce?

Fotowoltaika to system dostarczenie energii elektrycznej do domów, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że fotowoltaika jest rozwiązaniem, mającym przynieść oszczędności. Montaż paneli powinien być przemyślany i przeprowadzony przez fachowców, którzy dobiorą odpowiednia moc paneli.

Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne?

Podjęcie decyzji o fotowoltaice powinno być przemyślane. Pod uwagę należy wziąć kilka istotnych kwestii. Aby montaż paneli fotowoltaicznych w Białej Podlaskiej był efektywny, ważny jest wybór odpowiedniego systemu montażowego. Panele mogą być umiejscowione zarówno na dachy, jak i na dobrze nasłonecznionych fragmencie działki. Aby panele mogły być zainstalowane na dachu, musi być on ustawiony pod odpowiednim kątem. Optymalne nachylenie to 30-340 stopni. Musi być też skierowany we właściwą stronę i odsłoniony. Bliskie sąsiedztwo drzew będzie wpływało negatywnie na odpowiednie nasłonecznienie paneli. Dach musi być także wykonany z solidnych materiałów. Jeśli dach nie spełnia wymogów, rozwiązaniem może być postawienie paneli na specjalnych stelażach na działce. Ważne, by miejsce było dobrze nasłonecznione przez cały dzień.

Jak wygląda montaż paneli fotowoltaicznych?

Sposób montażu paneli fotowoltaicznych ma wielkie znaczenie, jeśli chcemy by fotowoltaika w Białej Podlaskiej spełniała swoją rolę. Nie jest tu wskazany pośpiech. Prace zależne są od warunków pogodowych. Proces montażu składa się z etapów. Każdy z nich jest ważny i powinien być przeprowadzony z najwyższą dbałością o każdy szczegół. Najpierw należy przygotować konstrukcję wsporną, która będzie podtrzymywała panele. Rozłożenie okablowania to kolejny etap, niezwykle istotny. Ważna jest osłona przewodów przed działaniem warunków atmosferycznych. Kolejny etap to umiejscowienie falownika, który najczęściej mocuje się w domu. Kolejny etap to montaż paneli i podłączenie ich do przygotowanej wcześniej instalacji.  Podłączenie instalacji do sieci to kolejny etap, który wiąże się z wymiana licznika na dwukierunkowy oraz podpisaniem umowy lub aneksu do umowy z operatorem.

COMMENTS