Kto może otrzymać dotacje na pompy ciepła?

HomeAktualności

Kto może otrzymać dotacje na pompy ciepła?

Jakie okna są polecane do pomieszczeń z intensywnym nasłonecznieniem?
Somfy z wyróżnieniem w konkursie Dobry Design 2019
O czym pamiętać planując kompleksowe remonty?

Pewnie słyszałeś już o różnych programach rządowych i unijnych, dzięki którym można bardzo obniżyć koszt instalacji paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła. Być może zastanawiasz się teraz, co powinieneś zrobić, żeby również móc skorzystać z tej możliwości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kto może otrzymać dotację na pompę ciepła i jak znaleźć się wśród tych osób. 

Programy dla inwestujących w rozwiązania ekologiczne

Instalacja pompy ciepła daje wiele korzyści. Jest to typowa sytuacja, w której każdy uczestnik, nawet niezaangażowany, wygrywa. Osoby, które instalują pompę ciepłą, zyskują tańsze ciepło i możliwość uzyskania dofinansowania, które znacznie obniży koszt zakupu. Cały świat korzysta dzięki temu, że zmniejsza się zużycie paliw kopalnych, które wcześniej były potrzebne do wytworzenia ciepła w domu, który od teraz będzie ogrzewany energią odnawialną. 

Realne zaangażowanie się w zmniejszenie śladu węglowego i uzyskane dzięki temu oszczędności sprawiają, że dotacje pompy ciepła w Wieluniu stały się ofertą bardzo popularną i chętnie wykorzystywaną. Dodatkową atrakcję stanowi fakt, że inwestor nie musi znać wszystkich zagadnień prawnych i wymogów, jakie musi spełnić, aby dofinansowanie uzyskać. Firma instalująca pompę zrobi prawie wszystko w jego imieniu.

Kto może wziąć udział i skorzystać z dofinansowania 

Głównymi adresatami programów, dzięki którym można uzyskać dotacje pompy ciepła w Sieradzu, są osoby fizyczne. Łączna suma pomocy, na którą mogą liczyć, sięga 30%. To znaczący wkład w inwestycję, która dzięki temu zwróci się już po kilku latach. Wysokość dofinansowania może być różna w innych regionach. Inaczej mogą też wyglądać wymagania, którym należy sprostać, aby móc wziąć udział w programie. 

Jeśli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego, powinieneś już teraz rozejrzeć się w swojej okolicy za firmą, która pomoże Ci w instalacji i uzyskaniu pomocy finansowej. Większość z nich oferuje bezpłatne konsultacje, dzięki którym możesz uzyskać dokładne informacje odnośnie do wymagań i łącznych kosztów, które będziesz musiał ponieść.

COMMENTS