Dlaczego warto wybrać suszarkę z pompą ciepła?

HomeAktualności

Dlaczego warto wybrać suszarkę z pompą ciepła?

Klimas Wkręt-met rozpoczął mobilne szkolenia dla Klientów
Kontrłaty sosnowe – gdzie się je stosuje?
Jak wykonywane są hydroizolacje balkonów i tarasów?

Jeszcze nie tak dawno standardem było suszenie ubrań w łazience lub na balkonie. Nie da się ukryć, że często było to dość problematyczne. Dziś dzięki nowym technologiom skorzystać można z zupełnie innych i lepszych rozwiązań. Mowa tu choćby o urządzeniu, jakim jest suszarka z pompą ciepła. Dlaczego jej zakup to dobry wybór?

Zasada działania suszarki z pompą ciepła

Na rynku coraz częściej pojawiają się nowoczesne suszarki z pompą ciepła. Zasada działania tego urządzenia polega na przeniesieniu ciepła z miejsca o niższej temperaturze do miejsca, w którym temperatura jest wyższa. Suszarka z pompą ciepła działa zatem na bardzo podobnej zasadzie, jak sprężarki w lodówkach odbierające ciepło z żywności i przenoszące je na zewnątrz. Pompa tworzy zamknięty obieg powietrza, co sprawia, że suszarka nie traci ciepła, a tym samym suszy ubrania dużo efektywniej i oszczędniej.

Oszczędniejsze suszenie ubrań

Jak wspomniano, suszenie ubrań w urządzeniu z pompą ciepła jest dużo oszczędniejsze. Innymi słowy, zastosowanie takiego urządzenia pozwala na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Wynika to z tego, że suszarki z pompą ciepła cechują się niskim poborem energii. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie w swojej pracy wykorzystuje wcześniej nagrzane powietrze w kolejnych etapach suszenia. Takie rozwiązanie sprawia, że suszarki z pompą ciepła są urządzeniami ze znacznie wyższą sprawnością energetyczną w porównaniu z innymi modelami suszarek. Pod tym kątem pamiętać jednak trzeba o tym, aby stawiać na urządzenia z klasą energetyczną A+++.

Skuteczna ochrona tkanin

Korzystając z suszarki z pompą ciepła można mieć pewność, że wszystkie tkaniny, w tym te bardzo delikatne będą w niej bezpieczne. Wynika to z tego, że temperatura suszenia w tych urządzeniach jest znacznie niższa w porównaniu z typowymi suszarkami. Wynosi ona bowiem ok. 50 stopni Celsjusza. Pozwala to na bezpieczne suszenie zarówno delikatnych, jak i puszystych tkanin. Korzystając z suszarki z pompą ciepła, nie trzeba się obawiać tego, że tkaniny ulegną skurczeniu, rozciągnięciu czy uszkodzeniu. Spokojnie w urządzeniu tego typu suszyć można jedwab, wełnę, kaszmir czy len.

Większe możliwości aranżacyjne

To, co jest również dużą zaletą suszarek z pompą ciepła to fakt, że urządzenia te wyposażone są w specjalne pojemniki na wodę. Oznacza to, że suszarka nie musi być podłączona do sieci wodociągowej. Urządzenie ustawić można zatem w dowolnym pomieszczeniu. Może być to łazienka, kuchnia czy jakiekolwiek inne pomieszczenie. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Takie rozwiązanie daje spore możliwości aranżacyjne. Co więcej, suszarkę ustawić można choćby w szafie. Dzięki temu urządzenie nie będzie widoczne z zewnątrz i zajmie jeszcze mniej miejsca. Jedyne, o czym należy pamiętać to o tym, aby w pobliżu było gniazdko, do którego można podłączyć suszarkę. Zwrócić uwagę pod adresem https://kopalniawiedzy.pl/suszarka-pompa-ciepla,34853,1 na temat Dlaczego warto wybrać suszarkę z pompą ciepła?

Łatwość w utrzymaniu w czystości

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że suszarki z pompą ciepła są urządzeniami łatwymi w utrzymaniu w czystości. Jest tak, ponieważ nowoczesne urządzenia tego typu wyposażone są w technologie samoczyszczące. Suszarka podczas swojej pracy nie tylko suszy ubrania, ale również kilkukrotnie oczyszcza wymiennik. Do jego czyszczenia wykorzystywana jest woda pochodząca z mokrych ubrań. Taka funkcja zapewnia dużo większy komfort korzystania z urządzenia. Wszystko to sprawia, że suszarki z pompą ciepła cieszą się coraz większą popularnością.

COMMENTS