Czym są szalunki stropowe?

HomeAktualności

Czym są szalunki stropowe?

Czy czerwiec to dobry termin na targi FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze?
Ogrodzenia panelowe — jakie mają zalety?
Konferencja „Monitoring Rynku Budowlanego 2019” ze wsparciem branżowym POiD

W trakcie budowy domu lub budynku o innym przeznaczeniu bardzo ważne jest bezpieczeństwo pracowników. Żeby o nie zadbać, konieczne jest przestrzeganie zasad BHP, a także odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy. W to wlicza się także zapewnienie odpowiednich rusztowań i podpór na różnych etapach budowy. Czym są szalunki stropowe i kiedy się je stosuje?

Co to są szalunki stropowe?

Szalunki stropowe to nic innego, jak różne elementy, które ułatwiają podpieranie stropów w trakcie budowy lub remontów. Występują w różnych kształtach i w zależności od nich, mają inne zastosowanie. Niektóre podpory stabilizują strop, inne pozwalają wyważyć elementy i upewnić się, że stop przygotowywany jest zgodnie z projektem.

Szalunki stropowe w Mińsku Mazowieckim można kupić w biurach handlowych. W skład szalunku wchodzą takie elementy jak;  podpory, trójnogi, głowice krzyżowe, głowice pośrednie, dźwigary H20, sklejki szalunkowe, osprzęt i elementy tracone, takie jak płyn antyadhezyjny, czy listwy dylatacyjne.

Kiedy wykorzystuje się szalunki stropowe?

Szalunki stropowe wykorzystuje się, jak sama nazwa wskazuje, w trakcie prac związanych z budową lub remontem stropu. Można je stosować przy mniejszych budowlach, takich jak na przykład domki jednorodzinne lub przy większych inwestycjach. Jeśli inwestycja jest większa, warto postawić na wzmocnione podpory, które są dodatkowo pokryte metalem zwiększającym wytrzymałość produktu. To pozwala na stosowanie szalunków stropowych przy większych obciążeniach.

Stemple regulowane w Mińsku Mazowieckim, jak i w innych miastach można wykorzystywać wielokrotnie. Większość elementów jest regulowana i pozwala dopasowywać je dowolnie do wybranej przestrzeni i wysokości.

Co jeszcze warto wiedzieć o szalunkach stropowych?

Szalunki stropowe można kupić na własność lub zdecydować się na wynajem sprzętu w biurze handlowym. W ten sposób, zamiast inwestować w dodatkowy sprzęt, można wykorzystać czyjś, a następnie zwrócić, kiedy nie będzie już potrzebny.

COMMENTS