HomeAktualności

Symetryczne inspiracje

Jak okna ze stali nierdzewnej znoszą zmienne warunki atmosferyczne?
Jak w praktyce odbywa się montaż paneli fotowoltaicznych?
Podkład podłogowy – charakterystyka, rodzaje i zastosowanie

Symetryczne inspiracjeUrządzasz mieszkanie i nie wiesz, jaki wzór tapety wybrać? Pomyśl o modnych, symetrycznych kształtach, które już dawno zyskały podziw i uznanie wśród najwybitniejszych artystów.

Geometria od lat nie jest istotna jedynie dla matematyków. Ogromny potencjał figur doceniło już wielu artystów. Dawid Podsiadło wydał singiel zatytułowany „Trójkąty i kwadraty”, symetryczne kształty były także wielką inspiracją dla takich kierunków sztuki, jak fowizm, kubizm, abstrakcjonizm czy wortycyzm. Picasso malował głowy na płaszczyznach wielokątów, w dodatku pełne trapezowatych oczu i ust. Abstrakcjoniści wydobywali piękno prostokątów, kwadratów, rombów, kół oraz niemal wszystkich innych regularnych kształtów. Nic więc dziwnego, że symetryczne kompozycje stały się również inspiracją dla projektantów marki Graham&Brown przy tworzeniu kolekcji „Symmetry” dostępnej na stronie tapetuj.pl.

Tapety z tego zestawu prezentują się niezwykle nowocześnie i awangardowo. Ich kolory to przede wszystkim jasne, pastelowe tonacje szarości, żółci, błękitu, różu, fioletu i beżu. Wzory są uniwersalne i mogą świetnie wyglądać zarówno w salonie, jak też sypialni, pokoju młodzieżowym czy przedpokoju.

Jeśli poszukujesz mocniejszych barw, to w kolekcji znajdzie się również coś dla Ciebie. Na przykład piękna intensywna żółć w modnym, musztardowym odcieniu, która wprowadzi do pomieszczenia sporą dawkę energii. Tapeta w tym kolorze wspaniale zaprezentuje się pojedynczo, jak też i w modnym, kontrastowym duecie z różnymi odcieniami szarości lub bieli. Jej przeciwwagą mogą być pozostałe ściany pokoju (tapety w kontrastowych tonacjach bez problemu znajdziesz w  katalogu Graham&Brown), podłoga, a także meble wraz z dodatkami. Podpowiedzi, które z tapet pasują najlepiej do wybranego przez Ciebie wzoru, uzyskasz bez problemu, kontaktując się z konsultantem internetowego sklepu.

Trafieniem w dziesiątkę może być wybór wzoru przypominającego lotkę indiańskiej strzały. Przy jego tworzeniu producenci pomyśleli o wielu ewentualnościach, dlatego przygotowali dla Was kilka wariantów kolorystycznych: beżowy, żółto-szary, beżowo-szary, szaro-niebieski, beżowo-niebieski, fioletowo-beżowy oraz srebrno-szary z efektem eleganckiego połysku. Przy takiej rozpiętości z pewnością znajdziesz coś, co będzie Ci odpowiadać.

Tapety spod znaku „Symmetry” pasują idealnie nie tylko do pomieszczeń w stylu skandynawskim, które cechuje jasność i przejrzystość. Wiele z nich odnajdzie się w pastelowych szykach shabby chic czy nawet w świetlistych wnętrzach prowansalskich. Mogą stanowić też efektowny, eklektyczny dodatek do każdej innej aranżacji. Dziś ceni się odważne połączenia, które nieraz uważane są za prawdziwe dzieła sztuki. Możesz więc śmiało spróbować stworzyć mieszkanie jedyne w swoim rodzaju. Zastanów się nad kombinacją nowoczesnych ścian i klasycznych, podstarzałych mebli. Brzmi to niesłychanie ciekawie i oryginalnie. Wybór należy do Ciebie, poczuj się jak artysta i do dzieła!

COMMENTS