Rolety – jak wybrać najlepsze?

HomePolecamy

Rolety – jak wybrać najlepsze?

Klimas Wkręt-met wkręcony w „Polowanie na Smoka”
Jak znaleźć dobrego producenta geosiatki?
Bramy garażowe – na jaki rodzaj warto postawić?

Latem ochronią przed upalnym słońcem i wysoką temperaturą, a zimą będą świetną alternatywą dla zasłon czy żaluzji. Praktyczne i nowoczesne rolety to klucz to eleganckiego wyglądu i podkreślenia charakteru każdego pomieszczenia. Jak jednak wybrać najlepsze? Podpowiadamy.

Rolety okienne – jak wybrać najlepsze?

Rolety to jeden z najpopularniejszych sposobów na udekorowanie okiennic w każdym pomieszczeniu. Są niezwykle łatwe w montażu, a szeroki wybór kolorów oraz wzorów pozwoli na indywidualne dopasowywanie ich do salonu, kuchni czy nawet łazienki. Są one rozwiązaniem na kilka dobrych lat, dlatego przy ich wyborze powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno kwestie praktyczne, jak i estetyczne.

Pierwszą praktyczną kwestią będzie dopasowanie regulacji dopływu światła do mieszkania. Rodzaj rolet powinniśmy zatem dobierać, kierując się stopień nasłonecznienia danego wnętrza. Mieszkając na parterze z pewnością nie chcemy, bo ciekawskie spojrzenia sąsiadów przenikały do pomieszczeń. Warto w tym przypadku wybierać rolety w pełni zaciemniające. Takie same powinny wybrać osoby, które nie lubią blasku porannego słońca.

Rolety a typ montażu

Na rynku dostępnych jest wiele opcji montowania rolet. Te wolno wiszące są zazwyczaj montowane na nadprożu nad wnęką okienną. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę, aby nie było ono na tyle wysokie, aby tkanina w zwiniętej rolecie nie zawadzała o skrzydło okna. Alternatywą są rolety w wersji mini, które montujemy na pojedyncze skrzydło okienne. Nie ma wtedy potrzeby ich przykręcania, co buduje coraz większą popularność wśród konsumentów. Najbardziej skomplikowane są jednak te w prowadnicach. Ich montaż wymaga ogromnej precyzji, bowiem należy przykleić lub przykręcić górną kasetę z roletą oraz boczne prowadnice. Rolety w Bytomiu można zatem montować na wiele sposobów.

Oprócz samego typu montażu można także przebierać we wzorach oraz kolorach samych rolet. Firma DM Projekt ma w swoim asortymencie szereg wariantów do wyboru. Dzięki temu nadamy naszemu wnętrzu indywidualnego charakteru.

COMMENTS