Blachodachówka – czym się charakteryzuje?

HomePolecamy

Blachodachówka – czym się charakteryzuje?

Domy kanadyjskie, a polskie realia
Oximo 40 WireFree RTS II firmy Somfy – technologia i odnawialne źródła energii
3 powody dla których warto stawiać na ogrzewanie podłogowe

Blachodachówka to jeden z tańszych materiałów wykorzystywanych do pokrycia dachu. Jest niezwykle ceniona przez dekarzy ze względu na łatwość montażu, a poszczególne jej arkusze niewiele ważą, co ułatwia jej przenoszenie i transport. Czym jeszcze się charakteryzuje i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Podpowiadamy.

Blachodachówka i jej rodzaje

Blachodachówka w Ostrowie Wielkopolskim może być sprzedawana w arkuszach ciętych na konkretny wymiar lub w formie modułowej. To pierwsze rozwiązanie przeznaczone jest głównie dla osób, które posiadają dach o nietypowym kształcie lub dysponują dużą przestrzenią do pokrycia. Zazwyczaj arkusze cięte są na duże wymiary, więc prace na dachu są bardziej wymagające.

Dużą popularnością cieszy się blachodachówka dystrybuowana w formie modułów. Jest ona prostsza do układania, a poszczególne jej elementy niewiele ważą. Rozmiar modułów zależy od konkretnego producenta i od danego modelu blachodachówki. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że w razie potrzeby zawsze istnieje możliwość zamówienia kolejnych elementów.

Czym charakteryzuje się blachodachówka?

Ważną cechą blachodachówki jest jej niewielka waga. Dachy nią pokryte są dość lekkie, ale również bardzo solidne i wytrzymałe. Jest ona więc świetnym rozwiązaniem zwłaszcza na remont starych domów, gdzie występuje niskiej jakości więźba dachowa lub gdy jest ona częściowo naruszona. Niska waga wpływa także na łatwość montażu, a więc można liczyć się z tym, że koszty robocizny nie powinny być wysokie.

Blachodachówka w porównaniu do innych pokryć dachowych, jest bardzo gładka. Wpływa to tym samym na dużą odporność na warunki atmosferyczne, zwłaszcza zimą. W trakcie intensywnych opadów śniegu zalegający puch może łatwo się zsuwać z dachu, nie obciążając tym samym całej konstrukcji.

Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór różnych kolorów i stylów blachodachówek. Dzięki czemu bez problemu można znaleźć model, który będzie idealnie pasował pod konkretną barwę elewacji naszego domu.

COMMENTS