Remonty dachów – o czym mowa w praktyce?

HomePolecamy

Remonty dachów – o czym mowa w praktyce?

Szamot i jego zastosowania
Jakie zalety mają schody stalowe?
Gdzie można zastosować drewno BSH?

Dach jest częścią budynku, która szczególnie jest narażona na uszkodzenia. Zapewne wie o tym każdy inwestor, że regularne prace konserwacyjne w przypadku dachu są bardzo ważne. Nie mniej jednak, po latach nawet mimo licznych konserwacji, pokrycie dachowe może ulec zniszczeniu. Wówczas należy wykonać remont dachu. Jest to proces, który może kosztować duże pieniądze, chociaż nie zawsze. Warto przyjrzeć się temu z bliska.

Jakie są oznaki słabej kondycji dachu?

Dach jak wiadomo jest częścią budynku, która jest szczególnie narażona na aspekty pogodowe. Nadmierne ciepło, zimno czy też opadu deszczu, śniegu i gradu nie wpływają pozytywnie na kondycję dachu. Szczególnymi objawami, które są znakiem do tego, że trzeba wykonać remont dachu to jego przeciekanie, nagromadzenie grzybów i owadów, pękniecie czy odkształcenie. Wówczas, dach zagraża całemu budynkowi i jego mieszkańcom. Właściciel budynku powinien wtedy zlecić jak najszybszy remont pokrycia dachowego. Istotny jest kontakt z rzeczoznawcą i dobrą firmą, która wykonuje remonty dachów.

Co warto wiedzieć o wymianie pokrycia dachowego?

Rzeczoznawca jest osobą, z którą właściciel budynku powinien się skontaktować przed tym, zanim zgłoszony zostanie serwis dachów. Uszkodzenia dachu mogą przybierać różną formę. Jedne są groźne, drugie mniej. Może okazać się tak, że całe pokrycie dachowe trzeba niezwłocznie wymienić. Wówczas pokrycie jest usuwane, a na jego miejsce wstawia się nowe, które może być tego samego typu lub nie. Czasami wymienia się je na lżejsze materiały takie jak blacha czy aluminium. Rzeczą, o której trzeba pamiętać fakt, że wymiana pokrycia dachowego na nowe jest procesem długim. Trzeba mieć na uwadze zabezpieczenie dachu na czas remontu.

Nowe pokrycie bez usuwania poprzedniego

Ten sposób remontu dachu jest tańszą alternatywą, jednak wszystko zależy od rzeczoznawcy. Jeżeli nie ma potrzeby usuwania starego pokrycia, można skutecznie zasłonić je nowym. Takie prace powinna wykonywać jednak doświadczona firma. Warto taką znać, gdyż może ona przeprowadzać nie tylko remonty dachów, lecz także udrażnianie rynien dachowych Kraków co również jest przydatne.

COMMENTS