Jak obniżyć rachunki za wodę?

HomeAktualnościPolecamy

Jak obniżyć rachunki za wodę?

O czym pamiętać planując kompleksowe remonty?
Warsztaty techniczne Związku POiDw Instytucie Techniki Budowlanej
Budujemy miasta przyszłości – Fasady elementowe WICONA w apartamentowcu 520 West w Nowym Jorku

Decyzja o świadomym korzystaniu z wody nie musi być skokiem na głęboką wodę! Przygotowaliśmy porady, jak ograniczyć zużycie wody.

Myśl o oszczędzaniu wody nachodzi nas zwykle wtedy, kiedy dostajemy wysoki rachunek za wodę. Niezależnie od tego, czy na uwadze mamy nasz portfel czy dobro środowiska naturalnego, każdy powód jest dobry, aby właśnie teraz rozpocząć oszczędzanie.

Jak obniżyć rachunki za wodę – sprawdź, czy nic nie przecieka

Cieknący kran bądź nieszczelna spłuczka to niby małe usterki, do których zwykle nie wzywamy hydraulika, bowiem uważamy, że koszt naprawy przewyższy koszt utraconej wody. Nic bardziej mylnego. Kapiący kran to utrata nawet 12 tys. litrów wody w ciągu roku.

Dlatego – zrób przegląd urządzeń w domu. Zwykle wystarczy wymienić niesprawną uszczelkę, żeby pozbyć się problemu.niewielki wysiłek, żeby nie płacić za całe morze.

Jak obniżyć rachunki za wodę – wybierz oszczędny sprzęt

Kupując nowe urządzenia AGD, zwracaj uwagę na to, jakie programy oszczędnościowe oferuje. Dzisiaj praktycznie każdy producent oferuje do sprzedaży urządzenia, które mają opcje programów ekologicznych.

Jak obniżyć rachunki za wodę – zainstaluj perlatory

Perlator to nakładka z sitkiem, którą montuje się na końcu kranu. Perlator napowietrza wodę, zwiększając optycznie jej strumień ograniczając tym samym ilość wody wypływającej z baterii. Perlatory pozwalają zaoszczędzić od 15% do nawet 60% wody! To nieduży wydatek, który bardzo szybko się zwróci.

Jak obniżyć rachunki za wodę – wymień spłuczki

Standardowa spłuczka na wodę ma zbiornik pojemności 6-9 litrów. Każdego dnia do ścieków trafia więc nawet 50 litrów wody. Aby ograniczyć zużycie wody warto montować oszczędne spłuczki, które pozwalają spłukiwać dużą lub małą ilością wody.

Jak obniżyć rachunki za wodę – zmień nawyki

Nawet najnowszy i najbardziej oszczędny sprzęt na nic się nie zda, jeśli będziemy z niego nieodpowiednio korzystać. Kluczem do niższych rachunków za wodę są więc odpowiednie nawyki. To właśnie nasze codzienne zachowania najbardziej wpływają na zużycie wody. Na koniec kilka złotych rad – staraj się je wprowadzać w życie, a poczujesz różnicę w portfelu!

źródło: kapitalni.org

Jak obniżyć rachunki za wodę?

COMMENTS