Na czym polega projektowanie zielonego dachu?

HomePolecamy

Na czym polega projektowanie zielonego dachu?

Jakie zastosowania mają kruszywa budowlane?
Ruszyła VI edycja kampanii DOBRY MONTAŻ
Gdzie można zastosować drewno BSH?

Projektowanie zielonego dachu z pewnością podzielone jest na kilka podstawowych etapów. Każdy z nich odgrywa bardzo ważną rolę, szczególnie jeśli mowa o zarządzaniu tą ważną powierzchnią. Jak przebiega sam proces projektowania? Eksperci wyjaśniają.

Projektowanie zielonego dachu – co wziąć pod uwagę?

Biorąc pod uwagę projektowanie zielonego dachu, należy przede wszystkim brać pod uwagę wybór odpowiednich fachowców. To właśnie od nich zależy bezpośredni efekt końcowy nie tylko pod względem estetycznym, ale również funkcjonalnym.

Lekki dach zielony powinien zostać dobrany w taki sposób, aby budynek mógł zostać bezpiecznie użytkowany przez wiele długich lat. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ dodatkowa warstwa wilgoci może spowodować duży nacisk. Dach powinien być stabilny oraz wytrzymały.

Dodatkowo podczas projektowania takiego zielonego dachu należy mieć na uwadze także szereg zabezpieczeń. Zielony dach powinien między innymi być zabezpieczony przed osuwaniem się ziemi. W ten sposób można zachować bezpieczeństwo jego eksploatacji.

Projektowanie zielonego dachu – kto właściwie się tym zajmuje?

Zielony dach jest konstrukcją, która przede wszystkim powinna być zaprojektowana przez ogrodników. To właśnie oni posiadają odpowiednią wiedzę na temat wymagań konkretnych gatunków roślin. Można będzie w ten sposób uniknąć wielu nieprzyjemności, które mogłyby powstrzymać ich rozwój.

Każdy trawnik z rolki wymaga nie tylko odpowiedniego nasłonecznienia, ale również zainwestowania w wodę. W ten sposób można będzie szybko oraz skutecznie zyskać wiele różnorodnych korzyści, które wynikają z obecności trawnika na dachu.

Warto pamiętać na przykład o dobrym rozlokowaniu zbiorników retencyjnych. To właśnie one skutecznie zachowują wilgoć, która jest wynikiem opadów deszczu. Dzięki temu tak cenny element jakim jest woda, zostaje zgromadzony dla roślin.

Projektowanie dachu zielonego przede wszystkim polega na dobraniu odpowiedniej ekipy fachowców.

COMMENTS