Beton towarowy – czym się wyróżnia?

HomePolecamy

Beton towarowy – czym się wyróżnia?

Jak pielęgnować i czyścić podłogę drewnianą?
Czym różnią się dachy jednospadowe od dwuspadowych?
Jak wybrać dobrą firmę oferującą gotowe domy drewniane całoroczne?

Beton towarowy a beton zwykły różnią się od siebie. Przede wszystkim sposobem wytwarzania. Pierwszy powstaje w profesjonalnych betoniarniach, a zwykły wyrabiany jest bezpośrednio na placu budowy w betoniarce. Beton zwykły nie dorówna towarowemu. Czym zatem jest beton towarowy i jakie jest jego zastosowanie?

Czym jest beton towarowy?

Najprościej ujmując, beton towarowy to materiał budowlany, który produkowany jest w węzłach betoniarskich, w profesjonalnych betoniarniach. Na plac budowy jest transportowany jako gotowa mieszanka. Beton towarowy w Tomaszowie Mazowieckim jest transportowany w betonowozie lub samochodach samowyładowczych. Wszystko zależy od mieszanki. Jeśli jest wilgotna do transportu używa się gruszek, a samochody samowyładowcze przewożą suchy beton. Dzięki temu, że powstaje on w profesjonalnych betoniarniach, odznacza się doskonałymi parametrami i jakością. Jest dostarczany pod wskazany adres, zgodnie z zapotrzebowaniem. Betoniarnie mogą dostarczyć różne rodzaje betony, w zależności od potrzeb. Beton towarowy powstaje zdrobnego i grubego kruszywa np. piasku i żwiru (kruszywo stanowi nawet 80% mieszanki), cementu, wody oraz domieszek i dodatków uszlachetniających.

Gdzie można zastosować beton towarowy?

Beton towarowy występuje w kilku klasach, które różnią się wytrzymałością materiału na ściskanie. To pozwala dobrać beton do przeznaczenia. Inną mieszankę wykorzystuje się do betonu tworzącego prefabrykaty, a inną do budowy fundamentów. Samochody, które transportują beton muszą być sprawne, a jeśli ulegną awarii, na przykład koła, muszą zostać natychmiast odstawione do serwisu wulkanizacja czy innego serwisu naprawczego.

Beton towarowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go do budowy fundamentów, elementów nośnych budynków, ścian, stropów, wieńców czy schodów. W betoniarniach można otrzymać także mieszanki przeznaczone do budowy dróg czy budowy piwnic. W drugim przypadku, mieszanka betonu towarowego jest uszlachetniania, by zyskać właściwości wodoodporne. Posadzki, ogrodzenia, bloczki, a nawet pustaki są wytwarzane z betonu towarowego.

COMMENTS