Na czym polega frezowanie pod podłogówkę?

HomeAktualności

Na czym polega frezowanie pod podłogówkę?

KLIMAS WKRET-MET z Certyfikatem Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA
Usuwanie żywicy z betonu – co warto o nim wiedzieć?
Kiedy się przydaje poziomica laserowa?

Ogrzewanie podłogowe to popularne rozwiązanie zapewnienia sobie komfortu termicznego. Aby ten typ ogrzewanie był efektywny, należy odpowiednio przygotować podłoże. Konieczne jest frezowanie pod podłogówkę. Na czym ono polega i jak powinno przebiegać?

Ogrzewanie podłogowe – dlaczego warto?

Ogrzewanie podłogowe ma dużo zwolenników. Coraz częściej jest wybierane jako sposób zapewnienia sobie komfortu cieplnego w domu. Odpowiednie przygotowanie posadzki jest istotne, by ogrzewanie podłogowe mogło działać sprawnie i bez zarzutu. Frezowanie pod podłogówkę w Gliwicach, pozwala na odpowiednie zainstalowanie ogrzewania podłogowego, a to z kolei pozwala na równomierne ogrzanie całego pomieszczenia. Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet. Rozchodzące się pod stopami przyjemne ciepło to jedna z nich. Dodatkowo, dobrze zainstalowane ogrzewanie podłogowe pozwala na pozbycie się grzejników. Ma to walor estetyczny, gdyż pomieszczenia mogą być meblowane dowolnie, bez obawy że grzejnik zostanie zasłonięty i nie będzie dawał tyle ciepła ile powinien. Odchodzi także koszt zakupu i montażu grzejników. Ogrzewanie podłogowe pozwala na oszczędności, jest korzystne dla alergików i astmatyków. Zapewnia regularny rozkład temperatury. 

Jak przebiega frezowanie pod podłogówkę?

Frezowanie posadzki pod ogrzewanie podłogowe w Gliwicach musi być przeprowadzone przez fachowców, którzy przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, przygotują grunt pod ogrzewanie. Ważne jest przeprowadzenie odpowiednich pomiarów i sprawdzenie stanu wylewki i zadbania, by pod nią znalazła się dobra izolacja. Za pomocą odpowiedniej frezarki do betonu wycinane są rowki, w których znajdą się rury grzewcze. Specjalista dba o odpowiednią głębokość wykonywanych frezów oraz o pełne bezpieczeństwo przeprowadzanych prac. Wycięcie rowków o odpowiedniej głębokości gwarantuje odpowiednia izolację i sprawia, że ogrzewanie jest efektywne. Precyzyjny montaż rur jest ważny, jeśli chcemy by ogrzewanie działało bez zarzutu. 

COMMENTS