Jak montuje się szamba betonowe na działce?

HomeAktualności

Jak montuje się szamba betonowe na działce?

Kiedy się przydaje poziomica laserowa?
Czy naklejki na ścianę to dobry pomysł do każdego wnętrza?
Jak pielęgnować i czyścić podłogę drewnianą?

Szambo przydomowe to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy w pobliżu budowanego domu nie możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Wówczas wybór odpowiedniego zbiornika i sposobu jego montażu jest bardzo ważny. Montaż szamba betonowego musi być wykonany zgodnie z normami i przepisami prawa budowlanego.

Montaż szamba betonowego – wybór lokalizacji to podstawa

Wybierając lokalizację szamba, musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów. Szamba betonowe w Garwolinie na działce muszą być odpowiednio umiejscowione, zgodnie z prawem budowlanym. Przede wszystkim od drogi i granicy nieruchomości zbiornik musi być umiejscowiony w odległości minimum 2 metrów. Należy je dodatkowo zabezpieczyć impregnatem. odległość między zbiornikiem bezodpływowym a ujęciem wody pitnej nie powinna być mniejsza niż 15 metrów. To tylko niektóre wymagania, o których należy pamiętać montując szamba betonowe. Zbiornik powinien znajdować się blisko domu. Zbyt duża odległość od domu może powodować tworzenie się zatorów w rurach. Zimą, z kolei instalacja może się znacząco wychładzać.

Montaż szamba betonowego – o czym należy pamiętać?

Decydując się na montaż szamba, warto pamiętać o pozwoleniu na jego budowę. Można to uwzględnić na planie zagospodarowania terenu działki, który dołącza się do wniosku o pozwolenie na budowę. Budując szambo o pojemności do 10m sześciennych, nie ma konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Wystarczy to jedynie zgłosić w starostwie czy innym organie administracji budowlanej. Budując szambo, warto przemyśleć także postawić zbiorniki na deszczówkę w Radomiu. Ułatwi to zbieranie wody, którą można wykorzystać do podlewania, a jednocześnie zbiorniki, wkomponują się w przestrzeń aranżacyjną działki.

Szamba betonowe są ciężkie i duże, dlatego też wymagają przywiezienia ich przystosowanym do przewozu transportem. Podczas montażu warto zapewnić firmie montującej, odpowiednią ilość miejsca, by w sposób bezpieczny możliwy był montaż poszczególnych części szamba.

COMMENTS