Jak montuje się szamba betonowe na działce?

HomeAktualności

Jak montuje się szamba betonowe na działce?

Dołącz do petycji Związku Polskie Okna i Drzwi
Klimas Wkręt–met Kreatorem Budownictwa 2019
Smart taras z Somfy zwiększa przestrzeń użytkową domu, a także hotelu czy restauracji

Szambo przydomowe to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy w pobliżu budowanego domu nie możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Wówczas wybór odpowiedniego zbiornika i sposobu jego montażu jest bardzo ważny. Montaż szamba betonowego musi być wykonany zgodnie z normami i przepisami prawa budowlanego.

Montaż szamba betonowego – wybór lokalizacji to podstawa

Wybierając lokalizację szamba, musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów. Szamba betonowe w Garwolinie na działce muszą być odpowiednio umiejscowione, zgodnie z prawem budowlanym. Przede wszystkim od drogi i granicy nieruchomości zbiornik musi być umiejscowiony w odległości minimum 2 metrów. Należy je dodatkowo zabezpieczyć impregnatem. odległość między zbiornikiem bezodpływowym a ujęciem wody pitnej nie powinna być mniejsza niż 15 metrów. To tylko niektóre wymagania, o których należy pamiętać montując szamba betonowe. Zbiornik powinien znajdować się blisko domu. Zbyt duża odległość od domu może powodować tworzenie się zatorów w rurach. Zimą, z kolei instalacja może się znacząco wychładzać.

Montaż szamba betonowego – o czym należy pamiętać?

Decydując się na montaż szamba, warto pamiętać o pozwoleniu na jego budowę. Można to uwzględnić na planie zagospodarowania terenu działki, który dołącza się do wniosku o pozwolenie na budowę. Budując szambo o pojemności do 10m sześciennych, nie ma konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Wystarczy to jedynie zgłosić w starostwie czy innym organie administracji budowlanej. Budując szambo, warto przemyśleć także postawić zbiorniki na deszczówkę w Radomiu. Ułatwi to zbieranie wody, którą można wykorzystać do podlewania, a jednocześnie zbiorniki, wkomponują się w przestrzeń aranżacyjną działki.

Szamba betonowe są ciężkie i duże, dlatego też wymagają przywiezienia ich przystosowanym do przewozu transportem. Podczas montażu warto zapewnić firmie montującej, odpowiednią ilość miejsca, by w sposób bezpieczny możliwy był montaż poszczególnych części szamba.

COMMENTS