HomePolecamy

Letnie kolory w Twojej łazience

Domy kanadyjskie, a polskie realia
Jakimi cechami wyróżnia się drewno konstrukcyjne klasy C24?
Domy modułowe całoroczne pod klucz – co warto o nich wiedzieć?

Zazwyczaj urządzając łazienkę, stawiamy na minimalizm oraz stonowane kolory. Raz urządzone pomieszczenie ma nam posłużyć przez wiele lat bez konieczności przeprowadzania drogiego remontu po krótkim okresie użytkowania. Kafelki w wyważonych kolorach, łazienkowe meble, standardowe oświetlenie – wszystko to sprawia, że we wnętrzu panuje spokój, a łazienka spełnia swoje podstawowe funkcje bez problemu. W takim pomieszczeniu brakuje jednak tego „czegoś”.

Wystrój łazienki powinien być ponadczasowy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby między innymi za pomocą aranżacyjnych dodatków ożywić to wnętrze i wprowadzić do niego rześki podmuch lata. Co najważniejsze, nie wiąże się to z dużymi kosztami.

Kolor sposobem na ożywienie łazienki

Łazienka, w której zagościły płytki w stonowanych kolorach, wcale nie musi być nudna. Wystarczy zdecydować się na kolorowe dodatki, aby w łatwy sposób odmienić pomieszczenie. Barwne elementy to zawsze dobry pomysł. Najlepszą bazą dla kolorowych elementów jest wnętrze, w którym dominuje biel, szarość lub beż. Pamiętajmy jednak, że kluczem do sukcesu jest także wyważenie. Decydując się na dodanie barwy w łazience, wybierzmy jeden lub dwa kolory, aby w pomieszczeniu nie zrobiło się zbyt pstrokato. Nie wciskajmy w każdy kąt na siłę dodatków. Względy estetyczne to nie wszystko. Akcesoria powinny być również funkcjonalne.

Wśród energetyzujących kolorów, które nadadzą wnętrzu mocy i nowego wymiaru wyróżnia się zielony, żółty oraz pomarańczowy. Powiew świeżości niczym morska bryza kojarzony jest z barwą oceanu, czyli błękitem. Jeżeli stawiamy na nieszablonowe rozwiązania, możemy zdecydować się na mocniejsze i odważniejsze kolory, takie jak fiolet czy czerwień. Czerń to także dobre rozwiązanie, jednak z jej pomocą bardziej stonujemy, aniżeli ożywimy łazienkę.

Zasłona prysznicowa – całkiem inna wizja łazienki

Potencjał zasłony prysznicowej często jest nieuwzględniany. Zazwyczaj w jej przypadku skupiamy się na funkcji użytkowej – ma chronić pozostałą część łazienki przed zachlapaniem. Okazuje się jednak, iż odpowiednio dobrana zasłona prysznicowa to doskonały element dekoracyjny. Z jej pomocą można w łatwy sposób ożywić wnętrze, nadając jej podmuchu świeżości i nowoczesności. Zasłonę prysznicową najlepiej dobrać kolorystycznie do pozostałych elementów dekoracyjnych, które planujemy umieścić w łazience. Zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, w których mamy ograniczone pole do popisu tak duży element może odgrywać kluczową rolę w aranżacji całego wnętrza.

Akcesoria do łazienki – funkcjonalność i estetyka

Elementem, który znajduje się w każdej łazience, są ręczniki. Warto ich barwę dopasować do kolorystyki pomieszczenia. W ten sposób będziemy mieli pewność, iż stworzona przez nas kompozycja jest spójna i jednolita. Jeżeli mowa już o tkaninach goszczących w łazience, warto wspomnieć o dywanikach kąpielowych. O ile już zdecydujemy się je umieścić w pomieszczeniu, powinniśmy kolorystycznie dopasować je do zasłony prysznicowej oraz ręczników.

W takiej samej kolorystyce można dobrać pozostałe akcesoria łazienkowe. Funkcjonalnym uzupełnieniem każdej łazienki jest zestaw łazienkowy, który składa się między innymi z dozownika na mydło, mydelniczki, kubeczka na szczoteczki do zębów, szczotki do WC oraz kosza na śmieci.

Dodatkiem do wszystkich wprowadzonych zmian będzie także zmiana koloru deski sedesowej, a także kosza na pranie. Nawet najbardziej funkcjonalne akcesoria łazienkowe mogą w prosty sposób ożywić łazienkę. Wystarczy, aby były kolorowe i wzajemnie się uzupełniały pod względem estetycznym.

COMMENTS