HomePolecamy

Letnie kolory w Twojej łazience

Żyrandol do salonu – jak się sprawdzi w nowoczesnym wnętrzu?
Uszczelki gumowe – Gdzie można je wykorzystać?
Jakie są najczęstsze problemy wymagające naprawy dachów?

Zazwyczaj urządzając łazienkę, stawiamy na minimalizm oraz stonowane kolory. Raz urządzone pomieszczenie ma nam posłużyć przez wiele lat bez konieczności przeprowadzania drogiego remontu po krótkim okresie użytkowania. Kafelki w wyważonych kolorach, łazienkowe meble, standardowe oświetlenie – wszystko to sprawia, że we wnętrzu panuje spokój, a łazienka spełnia swoje podstawowe funkcje bez problemu. W takim pomieszczeniu brakuje jednak tego „czegoś”.

Wystrój łazienki powinien być ponadczasowy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby między innymi za pomocą aranżacyjnych dodatków ożywić to wnętrze i wprowadzić do niego rześki podmuch lata. Co najważniejsze, nie wiąże się to z dużymi kosztami.

Kolor sposobem na ożywienie łazienki

Łazienka, w której zagościły płytki w stonowanych kolorach, wcale nie musi być nudna. Wystarczy zdecydować się na kolorowe dodatki, aby w łatwy sposób odmienić pomieszczenie. Barwne elementy to zawsze dobry pomysł. Najlepszą bazą dla kolorowych elementów jest wnętrze, w którym dominuje biel, szarość lub beż. Pamiętajmy jednak, że kluczem do sukcesu jest także wyważenie. Decydując się na dodanie barwy w łazience, wybierzmy jeden lub dwa kolory, aby w pomieszczeniu nie zrobiło się zbyt pstrokato. Nie wciskajmy w każdy kąt na siłę dodatków. Względy estetyczne to nie wszystko. Akcesoria powinny być również funkcjonalne.

Wśród energetyzujących kolorów, które nadadzą wnętrzu mocy i nowego wymiaru wyróżnia się zielony, żółty oraz pomarańczowy. Powiew świeżości niczym morska bryza kojarzony jest z barwą oceanu, czyli błękitem. Jeżeli stawiamy na nieszablonowe rozwiązania, możemy zdecydować się na mocniejsze i odważniejsze kolory, takie jak fiolet czy czerwień. Czerń to także dobre rozwiązanie, jednak z jej pomocą bardziej stonujemy, aniżeli ożywimy łazienkę.

Zasłona prysznicowa – całkiem inna wizja łazienki

Potencjał zasłony prysznicowej często jest nieuwzględniany. Zazwyczaj w jej przypadku skupiamy się na funkcji użytkowej – ma chronić pozostałą część łazienki przed zachlapaniem. Okazuje się jednak, iż odpowiednio dobrana zasłona prysznicowa to doskonały element dekoracyjny. Z jej pomocą można w łatwy sposób ożywić wnętrze, nadając jej podmuchu świeżości i nowoczesności. Zasłonę prysznicową najlepiej dobrać kolorystycznie do pozostałych elementów dekoracyjnych, które planujemy umieścić w łazience. Zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, w których mamy ograniczone pole do popisu tak duży element może odgrywać kluczową rolę w aranżacji całego wnętrza.

Akcesoria do łazienki – funkcjonalność i estetyka

Elementem, który znajduje się w każdej łazience, są ręczniki. Warto ich barwę dopasować do kolorystyki pomieszczenia. W ten sposób będziemy mieli pewność, iż stworzona przez nas kompozycja jest spójna i jednolita. Jeżeli mowa już o tkaninach goszczących w łazience, warto wspomnieć o dywanikach kąpielowych. O ile już zdecydujemy się je umieścić w pomieszczeniu, powinniśmy kolorystycznie dopasować je do zasłony prysznicowej oraz ręczników.

W takiej samej kolorystyce można dobrać pozostałe akcesoria łazienkowe. Funkcjonalnym uzupełnieniem każdej łazienki jest zestaw łazienkowy, który składa się między innymi z dozownika na mydło, mydelniczki, kubeczka na szczoteczki do zębów, szczotki do WC oraz kosza na śmieci.

Dodatkiem do wszystkich wprowadzonych zmian będzie także zmiana koloru deski sedesowej, a także kosza na pranie. Nawet najbardziej funkcjonalne akcesoria łazienkowe mogą w prosty sposób ożywić łazienkę. Wystarczy, aby były kolorowe i wzajemnie się uzupełniały pod względem estetycznym.

COMMENTS