Kiedy warto zdecydować się na kupno mieszkania?

HomeAktualności

Kiedy warto zdecydować się na kupno mieszkania?

WICONA – okna WICLINE 75 MAX z nagrodą Top Builder
Płyta poliuretanowa – do czego jest wykorzystywana?
Jak wykonywane są hydroizolacje balkonów i tarasów?

Kiedy warto zdecydować się na kupno mieszkania?Boom mieszkaniowy nadal trwa – Polacy cały czas kupują nowe nieruchomości, ale również decydują się na lokale z drugiej ręki. W sprzedaży mamy wiele różnych mieszkań, które różnią się pomiędzy sobą metrażem, lokalizacją oraz innymi parametrami. Kiedy jednak powinniśmy zdecydować się na zakupienie własnego „M”?

Nie każdy z nas posiada odpowiednią ilość gotówki na to, aby kupić własne mieszkanie. Wprawdzie badania wskazują, że coraz częściej kupujemy lokale właśnie za gotówkę, to jednak większość decyduje się na kredyty mieszkaniowe. Dotyczy to głównie młodszych osób, które nie dysponują dużymi oszczędnościami i w związku z tym muszą wnioskować o pieniądze w bankach. Oczywiście, pojawia się też kwestia stabilności finansowej. W związku z tym zakupienie własnego mieszkania powinno nastąpić w momencie, który będzie do tego najbardziej dogodny.

Na kupno mieszkania warto zdecydować się wtedy, gdy:

  • mamy odpowiednią zdolność kredytową do uzyskania kredytu mieszkaniowego
  • uzyskujemy regularne wpływy, które pozwolą nam pokryć koszty kredytu oraz utrzymania mieszkania
  • nie planujemy w najbliższym czasie przeprowadzki do innej miejscowości
  • potrzebujemy własnego lokalu
  • chcemy zdecydować się na przyszłościową inwestycję w nieruchomości

Oczywiście, to tylko niektóre sytuacje, w których możemy zdecydować się na zakupienie własnej nieruchomości. Zawsze jednak powinniśmy dokładnie przeanalizować naszą sytuację, szczególnie gdy kupujemy mieszkanie na kredyt. Wtedy, gdy nie mamy wysokiej zdolności kredytowej, raty mogą być rozłożone nawet na 20-30 lat i przez ten czas będziemy musieli spłacać nasze zadłużenie.

Gdy chcesz zdecydować się na zakupienie nieruchomości, oferty można znaleźć już teraz on-line. Po wpisaniu do wyszukiwarki słów „Warszawa mieszkania na sprzedaż”, możemy natychmiast zapoznać się z ofertą dla stolicy. W sytuacji, gdy interesują nas mieszkania nowe, powinniśmy wykonać wcześniejszą rezerwację. Może się okazać, że mieszkania, które interesują nas najbardziej, szybko znikną z rynku.

COMMENTS