Jak wybrać odpowiednie schody strychowe?

HomePolecamy

Jak wybrać odpowiednie schody strychowe?

Jakie funkcje pełni wentylacja?
Funkcjonalna dekoracja okien – odkryj automatykę do zasłon od Somfy
Kolejne szkolenie nauczycieli zawodu „monter stolarki” organizowane przez Związek POiD za nami!

Strych jest miejsce, w którym przechowujemy różne przedmioty. Najczęściej jest to powierzchnia użytkowa, która nie jest zaadoptowana do codziennego użytku. Jednak na strych trzeba się jakoś dostać. Wybór odpowiednich schodów jest bardzo istotny, nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale również estetykę i bezpieczeństwo użytkowania. Jakie schody strychowe wybrać?

Na co zwrócić uwagę wybierając schody na strych?

Strych to miejsce, które nie zawsze jest wykończone i jego głównym zadaniem jest organizacja miejsca, na rzeczy, które nie są w danej chwili potrzebne. Tworząc ze strychu miejsce do przechowywania, należy zapewnić sobie do niego odpowiedni dostęp. Najlepszym rozwiązaniem będą schody strychowe. To idealny wybór dla osób, które mają mało miejsca na zbudowanie tradycyjnych schodów, a strych ma pozostać nieużytkowy. Największą zaletą tego typu schodów jest fakt, że nie zajmują dużej ilości miejsca. Dzięki temu pomieszczenie, w którym mają się znaleźć można dowolnie zaaranżować. Schody strychowe mogą więc znaleźć się w sypialni, garderobie czy w korytarzu.

Decydując się na schody strychowe, trzeba zwrócić także uwagę na to, że ze względu na specyficzną konstrukcję, nie nadają się do codziennego użytkowania. Na rynku dostępne są różne modele, a ich wybór zależy nie tylko od ilości posiadane miejsca, ale również od funkcji, jaką maja spełniać. Co ważne schody składane pozwalają na ograniczenie strat ciepła.

Dlaczego warto wybrać schody składane?

Nieużytkowy strych nie wymaga projektowania ozdobnych schodów. Jednak warto postawić na dobrej jakości schody strychowe Oman, które zajmą mało miejsca, ale jednocześnie ograniczą straty ciepła. Składane schody strychowe pozwalają na złożenie i schowanie całego mechanizmu, co pozwala na oszczędność miejsca. Dodatkowo nie eksponuje rzadko używanych elementów. Zwarta konstrukcja sprawia, że mogą być umieszczone w niewielkim pomieszczeniu gospodarczym czy w wąskim korytarzu. Klapa, która jest odpowiednio wykończona nie rzuca się w oczy. 

COMMENTS