Jakie materiały wybiera się na docieplenia domów?

HomePolecamy

Jakie materiały wybiera się na docieplenia domów?

Na czym polegają obróbki blacharskie konstrukcji dachowej?
Serwis węzłów cieplnych – kiedy należy z niego skorzystać?
Wynajem koparki – jak wybrać firmę?

Dobrze docieplony budynek pozwala na uzyskanie mniejszych wydatków na ogrzewanie w skali roku. Bardziej wydajny staje się również system klimatyzacji. Prace związane z docieplaniem warto przeprowadzić jak najszybciej po zakończeniu innych czynności budowlanych. 

Docieplenia domów – co będzie potrzebne?

Z uwagi na to, że docieplenia domów w Poznaniu realizują w ogromnej większości przypadków profesjonaliści, przeciętna osoba nie musi na własną rękę dbać o zakup materiałów. Warto jest jednak wiedzieć, co jest niezbędne, by np. właściwie oszacować cenę usługi. Materiały to m.in. standardowe produkty wykończeniowe i te służące do termoizolacji.

Prace związane z tworzeniem ocieplenia domu są często powiązane z elementami wykończenia elewacji. Niezbędne będą więc materiały typowo wykończeniowe, jak tynk i zaprawa tynkarska. Przydają się one na etapie przygotowań do uzupełnienia ewentualnych zabrudzeń i przerw w elewacji oraz pod koniec prac.

Z czego wykonuje się docieplenie budynku?

Podstawowym rozwiązaniem służącym do ocieplenia domów w Poznaniu są płyty termoizolacyjne wykonane ze styropianu. Mogą mieć różną grubość w zależności od potrzeb. Dodatkowo tworzy się uszczelnienia z wełny mineralnej w miejscach, gdzie nie jest możliwe użycie styropianu lub byłoby za mało wydajne.

Konstrukcja ocieplenia budynku powinna być trwała i zabezpieczona przed wpływem warunków atmosferycznych, jak i przed ingerencją zewnętrzną np. dzieci lub zwierząt. W celu przytrzymania wszystkiego we właściwej pozycji stosowane są siatki zbrojące. Całość można dodatkowo zabezpieczyć pianką poliuretanową.

Fachowo zakończone docieplenie budynku

Po zakończeniu prac ociepleniowych niezbędne jest oddanie budynku w stanie oczekiwanym, czyli należy otynkować ocieplone ściany i odpowiednio zabezpieczyć od dołu i od góry. Ścianę wyposażoną w warstwę ociepleń pokrywa się tynkiem, dzięki czemu wygląda estetycznie.

Podsumowując, wybór materiałów do ocieplania budynku jest dość typowy i uwzględnia m.in. płyty styropianowe. Po zakończeniu prac obiekt poddawany jest wykończeniu i oddawany do użytku.

COMMENTS