Szalunek tracony – czy wybór producenta ma znaczenie?

HomeAktualności

Szalunek tracony – czy wybór producenta ma znaczenie?

Związek Polskie Okna i Drzwi podsumowuje rok 2019
Kontenery w logistyce placu budowy
W jaki sposób urządzić dużą kawalerkę, aby zapewniała ona wysoki komfort życia?

Szalunek tracony wykorzystuje się na budowie, dzięki niemu można wykonywać szybciej, a zarazem taniej zbrojenia. Nadaje on odpowiedni kształt betonu, co prowadzi do wysokiej precyzji wykonania całej pracy. Szalunek tracony często jest mylony z deskowaniem, jednak jest między nimi główna różnica, po założeniu szalunku nie demontuje się go i zostaje on budynku, dodając całej konstrukcji jeszcze większej ochrony i stabilności. Przez to, że wykonywanie szalunku traconego wiąże się z jego pozostaniem na budynku przez wiele lat, trzeba wybrać odpowiedniego producenta, gdzie go szukać i czy taki wybór ma w ogóle znaczenie?

Czy wybór producenta ma znaczenie?

Producent szalunku traconego, czyli najczęściej elementów stalowych oraz płyt impregnowanych służących do wzmocnienia konstrukcji betonowej budynku, jest bardzo ważnym wyborem, to właśnie dzięki niemu mamy gwarancję, że elementy stalowe będą najwyższej jakości i wytrzymają na budynku wiele długich lat. Szukając producenta szalunku traconego, warto, jest się wspomóc opinią znajomych, którzy ostatnio przeprowadzali budowę domu lub innego budynku.

W przypadku gdy nie ma się takiej możliwości, można spróbować poszukać producenta poprzez przeglądarkę oraz różne fora budowlane, to właśnie tam najczęściej znajduje się dobrych producentów. Dobry producent powinien również mieć swoją flotę transportową i zadbać o to, aby jego towar został dostarczony na miejsce budowy.

Z czego wykonuje się szalunek tracony?

Szalunki tracone przeważnie wykonuje się z płyt impregnowanych cementowo-wiórowych. Takie płyty charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są również odporne na działanie pleśni, wilgoci, warunków pogodowych, a nawet ognia, wszystko to tworzy z nich doskonałe wzmocnienie konstrukcji i dlatego coraz częściej używa się właśnie tej metody, a nie deskowania. Warto wiedzieć, że montaż szalunku jest stosunkowo prosty, gotowy szalunek przykręca się, a następnie zalewa się mieszanką betonową.

COMMENTS