Podłoga do pokoju dziecka – jak ją wybrać?

HomeAktualności

Podłoga do pokoju dziecka – jak ją wybrać?

Kiedy warto zdecydować się na kupno mieszkania?
Jak wybrać filtr do trocin?
WICONA przesuwa granice architektury na BAU 2019

Urządzanie pokoju dla dziecka to spore wyzwanie. Trudność polega najczęściej na znalezieniu produktów bezpiecznych i jednocześnie trwałych oraz przyjaznych dzieciom. Jak kwestia ta wygląda w przypadku podłogi?

Podłoga w pokoju dziecka poza tym, że jest miejscem do zabawy i nauki czasami jest też miejsce drzemki. Takie zastosowanie podłogi stawia przed nią szereg wyzwań. Przede wszystkim musi być bezpieczna, komfortowa, odporna na uszkodzenia i łatwa do utrzymania w czystości.

Warto również zadbać o to, aby wykonana była z materiałów ekologicznych i pozbawionych szkodliwych substancji, takich jak chlor, plastyfikatory czy rozpuszczalniki.

Podłoga do pokoju dziecka – estetyka też jest ważna

Bezpieczeństwo, komfort i trwałość nawierzchni to aspekty, które zwykle mają największe znaczenie dla rodziców urządzających pokój dziecięcy. Dzieci z kolei uwagę zwracają głównie na wygląd podłogi – liczy się kolor i struktura.

Dlatego podłoga do pokoju dziecka zostanie wybrana przyjrzyjmy się na tę przestrzeń z perspektywy dziecka i wybierzmy produkt najbardziej bajkowy. Kolorowe wzory na dywanowych wykładzinach spotkają się na pewno z aprobatą dzieci, będą zachęcały do zabawy i pobudzą ich kreatywność.

Ale jeśli podłoga ma posłużyć przez wiele lat i wpasowywać się zarówno w stylistykę pokoju przedszkolaka, jak i nastolatka, to najlepiej jest postawić na uniwersalne wzornictwo. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się panele laminowane o wyglądzie drewnianych desek, podłoga winylowa z fakturą imitującą kamień lub też metaliczne dekory.

Podłoga do pokoju dziecka - jak ją wybrać? fot. Wimeo

źródło: Wineo

COMMENTS