Podłoga do pokoju dziecka – jak ją wybrać?

HomeAktualności

Podłoga do pokoju dziecka – jak ją wybrać?

Zalety konstrukcji stalowych
Jak wybrać filtr do trocin?
Szalunek tracony – czy wybór producenta ma znaczenie?

Urządzanie pokoju dla dziecka to spore wyzwanie. Trudność polega najczęściej na znalezieniu produktów bezpiecznych i jednocześnie trwałych oraz przyjaznych dzieciom. Jak kwestia ta wygląda w przypadku podłogi?

Podłoga w pokoju dziecka poza tym, że jest miejscem do zabawy i nauki czasami jest też miejsce drzemki. Takie zastosowanie podłogi stawia przed nią szereg wyzwań. Przede wszystkim musi być bezpieczna, komfortowa, odporna na uszkodzenia i łatwa do utrzymania w czystości.

Warto również zadbać o to, aby wykonana była z materiałów ekologicznych i pozbawionych szkodliwych substancji, takich jak chlor, plastyfikatory czy rozpuszczalniki.

Podłoga do pokoju dziecka – estetyka też jest ważna

Bezpieczeństwo, komfort i trwałość nawierzchni to aspekty, które zwykle mają największe znaczenie dla rodziców urządzających pokój dziecięcy. Dzieci z kolei uwagę zwracają głównie na wygląd podłogi – liczy się kolor i struktura.

Dlatego podłoga do pokoju dziecka zostanie wybrana przyjrzyjmy się na tę przestrzeń z perspektywy dziecka i wybierzmy produkt najbardziej bajkowy. Kolorowe wzory na dywanowych wykładzinach spotkają się na pewno z aprobatą dzieci, będą zachęcały do zabawy i pobudzą ich kreatywność.

Ale jeśli podłoga ma posłużyć przez wiele lat i wpasowywać się zarówno w stylistykę pokoju przedszkolaka, jak i nastolatka, to najlepiej jest postawić na uniwersalne wzornictwo. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się panele laminowane o wyglądzie drewnianych desek, podłoga winylowa z fakturą imitującą kamień lub też metaliczne dekory.

Podłoga do pokoju dziecka - jak ją wybrać? fot. Wimeo

źródło: Wineo

COMMENTS