Ogrzewanie domu – na jakie rozwianie postawić?

HomePolecamy

Ogrzewanie domu – na jakie rozwianie postawić?

Klimas Wkręt-met uruchomił platformę sprzedażową e-klimas.com
Jaką funkcję pełnią fundamenty w budynkach?
Rozbiórki budowlane – co warto o nich wiedzieć?

Właściciele domów jednorodzinnych już na etapie projektowania budynku, ale i podczas późniejszych remontów, często stają przed wyzwaniem jakim jest wybór sposobu ogrzewania obiektu. Chociaż obecnie możliwości jest wiele, to nie wszystkie z nich mogą być wykorzystane na danym terenie, na przykład ze względu na zapisy uchwały antysmogowej czy dostępność przyłączy gazociągu. Na jakie rozwiązanie postawić wybierając ogrzewanie domu, aby było ekonomiczne i praktycznie bezobsługowe? Podpowiadamy.

Ogrzewanie domu – jakie są najpopularniejsze sposoby?

Wybierając ogrzewanie domu, warto zastanowić się nad tym, jakie są nasze możliwości finansowe. W przypadku nowych budynków wielu inwestorów decyduje się na montaż pompy ciepła. Jednak zakup takiego systemu wiąże się ze sporym wydatkiem. Dodatkowo tego typu sprzęt często nie sprawdza się w przypadku starszych budynków. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się kotły na gaz ziemny. Na wielu terenach jednak gospodarstwa domowe nie posiadają przyłączy do gazociągów, ponieważ są one zlokalizowane bardzo daleko lub ich w danym miejscu nie ma. Alternatywą dla gazu ziemnego jest LPG, który może być przechowywany w bezpiecznym przydomowym zbiorniku.

Dlaczego warto postawić na ogrzewanie domu gazem LPG?

Dystrybucja gazu w Galewicach pozwala na korzystanie z kotłów na gaz LPG również na terenach, na których nie występują gazociągi. Rozwiązanie to jest doceniane przez inwestorów ze względu na to, że ogrzewanie gazem jest znacznie wygodniejsze niż stosowanie innych paliw ciekłych lub stałych. Nie wymaga codziennego dostarczania węgla do pojemnika, a także jego magazynowania.

Dodatkowo warto mieć świadomość, że propan-butan jest paliwem znacznie tańszym od większości dostępnych źródeł energii, a przy tym charakteryzuje się wysoką wartością opałową. Jest on przyjazny dla środowiska naturalnego, ponieważ podczas spalania nie zanieczyszcza powietrza i nie wytwarza popiołu. Można nim ogrzewać nie tylko dom, ale i wodę i wykorzystywać go też w kuchence.

COMMENTS