Malowanie ścian – o czym należy pamiętać?

HomeAktualności

Malowanie ścian – o czym należy pamiętać?

Podkład podłogowy – charakterystyka, rodzaje i zastosowanie
Czym są szalunki stropowe?
Klimas Wkręt-met rozwija eksport do Indii

Jeśli chcemy szybko odświeżyć wygląd naszego domu lub mieszkania to warto wybrać ciekawy kolor farby i rozpocząć malowanie ścian. Proces ten można wykonać zarówno samodzielnie, jak i zlecić w dobrej cenie profesjonalistom. O czym należy pamiętać zanim zdecydujemy się na taki krok? Podpowiadamy.

O czym pamiętać planując samodzielnie malowanie ścian?

Jeśli zdecydujemy się na samodzielne malowanie ścian w Warszawie to należy pamiętać o tym, aby wcześniej zakupić wszelkie niezbędne narzędzia. Przydadzą się zwłaszcza klasyczne wałki i pędzle. Można także sięgnąć po wygodne i innowacyjne narzędzia, które pozwalają szybciej i efektywniej pokryć ścianę farbą, między innymi pistolet malarski lub ewentualnie agregat jeśli malujemy duże powierzchnie.

Zanim przystąpimy do malowania należy dokładnie oczyścić powierzchnię. Ścianę należy zarówno dobrze odkurzyć, jak i umyć za pomocą ciepłej wody z dodatkiem detergentu. Można także użyć specjalnych substancji, które pozwalają kompleksowo usunąć trudniejsze zabrudzenia, na przykład pozostałości starej farby.

Całą powierzchnię pomieszczenia przeznaczonego do malowania należy bardzo dokładnie zabezpieczyć. Do tego celu najlepiej użyć profesjonalnej taśmy malarskiej naklejanej na listwy podłogowe oraz krawędzie okien i drzwi. Pozostałe elementy wyposażenia należy przykryć folią.

Na co zwrócić uwagę zlecając malowanie ścian?

Malowanie ścian warto zlecić firmie, która ma w swojej ofercie kompleksowe wykańczanie domów w Warszawie. W ten sposób możemy mieć pewność, że zatrudniamy specjalistów, którzy posiadają doświadczenie w wielu aspektach związanych z estetycznym przygotowaniem pomieszczeń zgodnie z potrzebami klienta.

Wybierając fachową ekipę do malowania ścian nie musimy martwić się o specjalistyczny sprzęt, ani wybór odpowiedniej farby. Dobra firma jest w stanie doradzić przy wyborze odpowiedniego produktu, który sprawdzi się najlepiej w konkretnej sytuacji. Na przykład do malowania pokoju dziecięcego może zaproponować farbę odporną na trudne zabrudzenia.

COMMENTS