Łazienka retro – dla kogo?

HomePolecamy

Łazienka retro – dla kogo?

Metalowe siatki tkane – sprawdzone na sita i filtry
Roboty ziemne – co warto o nich wiedzieć?
Posadzki żywiczne — jakie są ich zalety?

W wielu mieszkaniach to właśnie łazienka sprawia wrażenie najnowocześniejszego, higienicznego i wręcz sterylnego wnętrza. Standardowy sposób urządzania łazienek zakłada korzystanie z wygodnych i łatwych w użyciu rozwiązań. Można jednak postawić na coś innego – wracający do łask styl retro.

Łazienka angielska – styl retro wciąż modny

Ten styl określa się też angielskim lub klasycznym. Może spodobać się osobom, które chcą w pewien sposób wyróżnić swoją łazienkę. Wbrew pozorom łazienka retro nie jest mniej funkcjonalna ani trudniejsza do wysprzątania na błysk. Wszelkie urządzenia oraz ceramika są nowoczesne, tylko stylizowane na takie „z epoki”.

Styl jest polecany osobom, które mają spore mieszkania albo własny dom i mogą urządzić sobie łazienkę w bardzo przestronnym pomieszczeniu. Kabiny prysznicowe retro lub wanny zajmują więcej miejsca niż typowe rozwiązania. Trzeba też zapewnić pole do popisu, jeśli chodzi o dodatki zwiększające klimat.

Efektowny styl – łazienka prosto z epoki

Nawiązania do klasyki i stylu retro prezentują się bardzo efektownie. Niekoniecznie spodobają się osobom, które lubią minimalizm, choć oczywiście można próbować pogodzić ze sobą jedno i drugie. Ceramika łazienkowa w stylu retro nie musi być szczególnie ozdobna – będzie po prostu piękna w swojej prostocie.

Możliwe jest wykorzystanie różnych ozdobnych elementów pełniących jednocześnie ważną funkcję, np. miska wisząca retro. Dzięki temu pomieszczenie będzie odpowiadało osobom, które nie lubią stosowania dekoracji bezcelowo. Każdy element wyposażenia może mieć jakąś rolę i jednocześnie zdobić wnętrze.

Wanna na nogach – komu się spodoba?

Miłośnicy klimatów retro na pewno docenią specyficzną armaturę łazienkową. Wybór jest duży, począwszy oczywiście od bardzo stylowych wanien wyposażonych w nóżki. Warto dopasować też spłuczki retro oraz wybrać podobną stylowo kabinę prysznicową. Styl klasyczny nie wymusza ograniczeń funkcjonalności.

Podsumowując, na łazienkę retro mogą zdecydować się osoby doceniające takie aranżacje lub znudzone podobnym do siebie wyposażeniem większości łazienek. Obecnie można kupić armaturę i ceramikę łazienkową utrzymaną właśnie w tym stylu.

COMMENTS