Drut wiązałkowy – jakie ma zastosowanie?

HomePolecamy

Drut wiązałkowy – jakie ma zastosowanie?

Jak wykończyć łazienkę na poddaszu?
Jak wybrać odpowiednie ogrodzenia?
Dachy płaskie – w jakich warunkach się sprawdzą?

Drut wiązałkowy to naprawdę przydatne narzędzie w wielu branżach. Gdzie jednak dokładnie go znajdziemy i jakie ma on zastosowania?

Czym dokładnie jest drut wiązałkowy?

Zanim poruszymy temat przydatności i zastosowań takiego wyrobu, jak drut wiązałkowy, należy tak naprawdę wspomnieć o tym, czym on dokładnie jest. Drut wiązałkowy jest bowiem specjalnym typem osprzętu, który najczęściej występuje w średnicy 0,8 mm. Możemy jednak bardzo szeroko spotkać warianty o średnicy 1,2 mm lub grubsze. Drut ten posiada naprawdę imponującą wytrzymałość, dzięki czemu pozwala on na tworzenie wytrzymałych konstrukcji mimo swojej niewielkiej grubości.

Drut wiązałkowy to w pierwszej kolejności zbrojenie betonu

Jeżeli mowa jest o drucie wiązałkowym, który możemy kupić na przykład w takim miejscu, jak Komet Artykuły Metalowe, nie można wręcz nie wspomnieć o jego najważniejszym zadaniu, czyli nieocenionej pomocy w przypadku zbrojenia betonu. Najczęściej jest on wykorzystywany podczas łączenia stalowych elementów, najczęściej prętów zbrojeniowych, z betonem. W tym celu wykorzystuje się wspomniany drut wiązałkowy, który nawijany jest na szpule wiązarki do zbrojeń. To specjalne narzędzie pozwala na wykonanie mocnego i solidnego wiązania jedną ręką, dzięki czemu cały proces jest o wiele szybszy i o wiele bezpieczniejszy dla pracowników. Drut ten wystrzeliwany jest do wnętrza połączenia i niejako spaja on konstrukcje żeliwne czy stalowe z betonem tworząc mocne połączenie i umożliwiając zalanie szalunku betonem.

Inne branże, w których zastosowanie może znaleźć drut wiązałkowy

Choć drut wiązałkowy wydaje się być dość specjalistycznym narzędziem, które wydaje się być dobre wyłącznie do wykorzystywania w budownictwie, wcale tak nie jest. Bardzo często bowiem pewne odmiany drutu wiązałkowego jesteśmy w stanie spotkać na przykład w szeroko pojętej florystyce, przy produkcji stroików czy podczas pakowania luźnych i suchych elementów. Oczywiście wtedy nie używa się najczęściej wiązarki.

COMMENTS