HomePolecamy

Domy kanadyjskie, a polskie realia

Usługi dekarskie, czyli jakie? Co trzeba wiedzieć?
Październik pod znakiem smart promocji w Happy Home Somfy
Domki modułowe drewniane, czyli jakie?

domy kanadyjskie a polskie realiaNie ma wątpliwości, że większość budynków w naszym kraju powstaje przy wykorzystaniu technologii murowanej. Wiąże się to z przekonaniem, że jest to najbardziej optymalne rozwiązanie podyktowane klimatem, jaki panuje w tej części Europy. To jednak wcale nie oznacza, że domy drewniane zostały całkowicie zepchnięte na dalszy plan. Coraz więcej osób w Polsce wykazuje żywe zainteresowanie domami kanadyjskimi, które posiadają wiele zalet pozwalających na ich komfortowe użytkowanie przez cały rok. Kluczem do sukcesu w przypadku domów szkieletowych jest wybór materiałów budowlanych najlepszej jakości, które pozwalają na wzniesienie domu o wysokich parametrach technicznych znacznie zwiększających funkcjonalność budynku. Zatem jak domy kanadyjskie odnajdują się w polskiej rzeczywistości?

Domy kanadyjskie – nowoczesna technologia

Domy drewniane nie bez powodu przystało się nazywać „kanadyjskimi” – technologia oparta na drewnianych konstrukcjach jest najpopularniejsza w kraju Klonowego Liścia oraz w Stanach Zjednoczonych. Trzeba przyznać, że klimat w Ameryce Północnej jest bardziej wymagający niż to, co możemy obserwować w naszym kraju, a pomimo to domy szkieletowe zdają swój egzamin. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii oraz materiałów budowlanych o wysokiej wytrzymałości, ognioodporności i klasowej termoizolacji. Budowa domu to poważna inwestycja, która determinuje jakość życia przez długie lata, co powinno skłonić nas do wyboru najbardziej optymalnego rozwiązania.

Domy drewniane – tylko najlepsze drewno

Wybór rodzaju drewna, na której opierać ma się konstrukcja domu wolnostojącego to jedna z najważniejszych decyzji, jaką przychodzi nam podjąć jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Projekty domów szkieletowych w Polsce najczęściej oparte są o surowce naturalne stosunkowo łatwo dostępne, ale wykazujące się optymalnymi parametrami technicznymi. Jednym z nich jest sosna klasy K27 powszechnie stosowana przez renomowane firmy budowlane. Dobrym wyborem wydaje się również świerk, któremu nie brak trwałości. Co ważne, liczy się nie tylko jakość drewna, ale również sposób jego obróbki – odpowiednia technologia strugania poszczególnych elementów oraz zabezpieczenie ich przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi odgrywają ogromną rolę.

Domy szkieletowe – szybko, łatwo i przyjemnie

Postawienie domu drewnianego przychodzi dużo sprawniej niż w przypadku budynku murowanego – średni czas trwania prac budowlanych przy wznoszeniu konstrukcji to ok. 6-8 tygodni. Jest to także inwestycja generująca niższe koszty i pozwala uzyskać nam ekologiczny budynek mieszkalny przystosowany do dalszych modyfikacji. Co więcej, domy szkieletowe często należą do energooszczędnych, co znacznie zmniejsza zużycie energii, a co za tym idzie – koszty eksploatacji domu.

COMMENTS