Centralne ogrzewanie – jak zadbać o jego prawidłowy montaż?

HomeAktualności

Centralne ogrzewanie – jak zadbać o jego prawidłowy montaż?

Smart taras z Somfy zwiększa przestrzeń użytkową domu, a także hotelu czy restauracji
Domy modułowe – co warto o nich wiedzieć?
Jak wykonywane są hydroizolacje balkonów i tarasów?

Podstawową instalacją w każdym domu jest instalacja centralnego ogrzewania. Jego odpowiednie zamontowanie pozwala na ogrzanie całego mieszkania. Centralne ogrzewanie jest niczym innym, jak systemem rur, które dostarczają wodę ze źródła ciepła do grzejników. Podczas instalacji mogą pojawić się błędy. Jak uniknąć błędów podczas montażu centralnego ogrzewania?

O czym pamiętać montując centralne ogrzewanie?

Zanim przystąpimy do montażu centralnego ogrzewania, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego planu. Fachowo wykonany i uwzględniający potrzeby każdego budynku projekt, pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, w trakcie użytkowania. Centralne ogrzewanie powinno być dostosowane do wielkości budynku, dzięki czemu jego eksploatacja jest wydajniejsza. Podczas montażu centralnego ogrzewania, nie możemy zapominać o doborze odpowiednich materiałów. Stal, plastik, miedź inaczej reagują na grzanie i chłodzenie. Połączenie rur wykonanych z różnych materiałów może dochodzić do rozszczelnienia. Wówczas ogrzewanie jest mało efektywne i drogie.

Najczęściej popełniane błędy przy montażu CO

Jest z błędów popełnianych podczas montażu CO jest niewłaściwe rozmieszczenie rur. Umieszczenie rur w miejscach, które podatne są na wychłodzenie, skutkuje tym, że instalacje grzewcze w Krośnie nie spełniają swojej roli. Brak odpowiedniej izolacji powoduje znaczną stratę ciepła. Bardzo częstym błędem jest nieprawidłowe podłączenie grzejników do instalacji. Grzejniki z CO łączy się za pomocą dwóch zaworów – na zasilaniu montowany jest zawór regulacyjny, a na powrocie zawór odcinający. Błędne podłączenie instalacji, sprawi, że grzejnik będzie oddawał znacznie mniej ciepła.

Również złe rozmieszczenie grzejników, może spowodować znaczące straty ciepła, a co za tym idzie centralne ogrzewanie będzie nieefektywne. Brak prawidłowej regulacji przepływu wody czy nie wykonanie próby szczelności, to kolejne błędy, których należy unikać.

Jak widać błędów przy montażu CO jest dużo. Aby ich uniknąć wato skorzystać z pomocy fachowców, którzy podpowiedzą, jak zamontować instalację grzewczą, by była efektywna, a w domu zawsze było ciepło.

COMMENTS