3 powody dla których warto stawiać na ogrzewanie podłogowe

HomePolecamy

3 powody dla których warto stawiać na ogrzewanie podłogowe

HSKi powered by Somfy – bezpiecznie na stoku i w domu
Domki modułowe drewniane, czyli jakie?
Trend 2020 – lampy sufitowe w stylu loft

Obecnie wielu inwestorów decyduje się na ogrzewanie podłogowe do wszystkich pomieszczeń w domu, a w szczególności do łazienki. Jest to bardzo przydatny i komfortowy system, o którym należy pomyśleć już na etapie projektowania domu lub mieszkania.

Czy ogrzewanie podłogowe może współpracować ze wszystkimi urządzeniami grzewczymi?

Ogrzewanie podłogowe w Zgierzu jest nowoczesnym systemem, który można wprowadzić zarówno do domu, jak i mieszkania. Umożliwia skuteczne ogrzewanie każdego pomieszczenia, a największą popularnością cieszy się w łazience. Znakomicie współpracuje z wieloma urządzeniami grzewczymi.

Ogrzewanie podłogowe może być zasilane przez pompy ciepła w Zgierzu, kotły gazowe i olejowe, kolektory słoneczne, a także kotły kondensacyjne. Ma się więc bardzo dużą swobodę w zakresie ogrzewania domu w przypadku systemu podłogowego. Wysokiej klasy system zadziała bezproblemowo.

Dlaczego ogrzewanie podłogowe jest przyjazne dla alergików?

Dużym problemem dla alergików jest kurz unoszący się z grzejników konwencjonalnych, który roztacza się w całym powietrzu. W dodatku grzejniki wprowadzają te drobinki w ruch. W przypadku ogrzewania podłogowego nie ma tego problemu. Instalacje C.O. w Zgierzu wzbogacone o ten system są więc przyjazne dla alergików.

Ogrzewanie podłogowe w Zgierzu zwiększa komfort użytkowania pomieszczeń, a także wpływa na walory estetyczne. Nie ma na ścianach grzejników, które często zajmują miejsce i wyglądają mało estetycznie. Cały system grzewczy jest schowany pod podłogą, co działa na korzyść całej aranżacji.

Czy ogrzewanie podłogowe oszczędza energię?

Tak, podobnie jak pompy ciepła w Zgierzu. System jest bardzo ekonomiczny, a ponadto w pomieszczeniach można obniżyć temperaturę nawet o 2 stopnie Celsjusza, a i tak będzie odczuwało się podobny komfort jak wcześniej, przy konwencjonalnych grzejnikach.

Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym systemem, o który warto wzbogacić swoją instalację grzewczą w domu. Niezależnie czym budynek jest ogrzewany, system podłogowy będzie z nim we właściwy sposób współpracował.

COMMENTS