Wylewka anhydrytowa – czym się charakteryzuje?

HomeAktualności

Wylewka anhydrytowa – czym się charakteryzuje?

Meble ogrodowe – jak urządzić ogród?
Podsumowanie pierwszego sezonu Mobilnej Strefy Montażu Klimas Wkręt-met
Montaż rurociągów – na czym polega?

Planowanie ogrzewania podłogowego często wiąże się z wcześniejszym przygotowaniem podłoża i stworzeniem podkładu podłogowego – wylewki pod podłogę właściwą. Stosowane są różne rodzaje wylewek, przy czym rosnącą popularnością cieszy się wylewka anhydrytowa.

Dlaczego właśnie wylewka anhydrytowa?

Bardzo często wylewka anhydrytowa wybierana jest z uwagi na jej ciekawą właściwość – samopoziomowanie. Ułatwia to wszelkie prace, bo można mieć pewność, że podłoga będzie idealnie równa. Możliwe jest rozprowadzenie masy ręcznie za pomocą odpowiednich akcesoriów, nie jest to trudne.

Wybór przesądza też szybkie schnięcie wylewki i krótki czas tzw. wygrzewania. Oczywiście im cieńsza będzie wylewka anhydrytowa, tym krócej będzie to trwało. Podczas wylewania warstwy preparatu trzeb jednak postępować według norm i zapewnić wylewce grubość, która zniesie planowane obciążenia.

Wylewka Termolit – najwyższa wytrzymałość

Wylewka podłogowa oferowana przez Termolit może być zastosowana w obiekcie mieszkalnym lub w budynku do zastosowań przemysłowych. Trzeba dopilnować, by grubość wylewki odpowiadała przewidywanym naciskom na podłogę oraz ewentualnemu ściskaniu w płaszczyźnie bocznej.

Szczególnie istotne jest to w budynkach przemysłowych, w magazynach, bo prawie na pewno podłoga będzie stale obciążana ładunkami i intensywnie użytkowana. Po wyschnięciu warstw wylewki trzeba jeszcze zadbać o wygrzanie oraz szlifowanie. Podłoga Termolit powinna spełniać wszelkie standardy jakości.

Nowoczesna wylewka anhydrytowa – czy warto?

W większości przypadków wylewka anhydrytowa stanowi bardzo dobry wybór w budynkach mieszkalnych i wszędzie indziej. Warto z niej skorzystać ze względu na liczne zalety i mało wad. Przeciwskazania mogą pojawić się w pomieszczeniach narażonych na silne zawilgocenie, np. saunach, bo tam wylewka będzie dużo mniej trwała.

Podsumowując, cechy wylewki anhydrytowej to samopoziomowanie oraz szybkie wysychanie. Jest rozwiązaniem tańszym ale wymagającym dokładnego przygotowania podłoża. Należy ustalić jej grubość w zależności od przewidywanego obciążenia posadzki.

COMMENTS