Uszczelki gumowe – Gdzie można je wykorzystać?

HomePolecamy

Uszczelki gumowe – Gdzie można je wykorzystać?

Adaptacja poddaszy – na czym polega?
Na czym polega uszczelnienie dylatacji?
Jak znaleźć dobrego producenta geosiatki?

Uszczelki towarzyszą przemysłowi praktycznie w każdej jego gałęzi. Stosuje się je w hydraulice, pneumatyce, motoryzacji czy też w instalacjach gazowych i wodnych. Uszczelka ma za zadanie utrzymać szczelność danego systemu lub też instalacji. Materiałów z których wykonuje się uszczelki jest bardzo wiele i każdy z nich może mieć różne właściwości. Szukając uszczelki warto mieć zatem na uwadze to, do czego ma być wykorzystana w przyszłości. Bardzo popularne są uszczelki wykonane z gumy. Jest to bardzo powszechny w przemyśle materiał. Z tego powodu warto sprawdzić jego zastosowanie jeżeli chodzi o uszczelki.

Gdzie najczęściej stosuje się uszczelki wykonane z gumy?

Istnieją różne uszczelki gumowe. Każdy rodzaj może wykazywać inne właściwości i sprawdzać się w innej branży. Nie mniej jednak, uszczelki gumowe doskonale sprawdzają się w przypadku sprzętu AGD. Można je znaleźć w zmywarkach, lodówkach czy pralkach. Uszczelki te można również uświadczyć w budownictwie np. w stolarce. Motoryzacja również często wykorzystuje uszczelki gumowe. Znajdują się one np. przy układach odpowiadających za olej, a niektóre z nich działają wyciszające na kabinę kierowcy. W instalacjach wodociągowych i kanalizacyjnych również często wykorzystuje się uszczelki gumowe. Jak jednak wybrać tą odpowiednią uszczelkę gumową?

Warto znać rodzaje gumy, z których produkuje się uszczelki

Rodzaj gumy, z której wykonana jest uszczelka ma bardzo duże znaczenie. Istnieją różne oznaczenia rodzajów tworzyw. Do najpopularniejszych należy tworzywo EPDM. Jest to mocny rodzaj materiału, stosowany przy kontakcie z wodą pitną. NR-L to rodzaj, który występuje najczęściej w przemyśle spożywczym. Rodzaj gumy NBR idealnie nadaje się do kontaktów z olejami. Często ten rodzaj nazywa się gumą olejoodporną. Gdy producent uszczelek przedstawia swoją ofertę to zawsze warto dobrze określić do czego uszczelka gumowa ma być wykorzystana w przyszłości. Dzięki temu można mieć pewność, że produkt będzie dobrze spełniał swoją funkcję.

COMMENTS