HomeAktualności

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto je mieć?

Styczeń w sadzie – jak zadbać o drzewka owocowe?
Dołącz do petycji Związku Polskie Okna i Drzwi
O czym warto pamiętać przed zakupem bramy?

Obecnie rolety zewnętrze bardzo zyskały na popularności. Mnogość zalet jakie zapewniają rolety zdaje się przewyższać nawet znaczne koszty ich zakupu i montażu, dlatego coraz więcej klientów decyduje się na tę inwestycję. Na rynku występują różnego rodzaju rolety, zarówno do istniejących już domów, przy montażu których nie ingerujemy w mury czy elewację oraz rolety przeznaczone wyłącznie do nowych inwestycji.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety naokienne – montowane bezpośrednio do okna, nadają się do nowo budowanych domów jak i starszych, podczas wymiany okien. Pokrywa rewizyjna umieszczona jest od tyłu lub od dołu a skrzynka wykonana jest z PCV.

Rolety elewacyjne – pokrywa rewizyjna umieszczona jest z przodu aluminiowej kasety. Rolety te cieszą się dużą popularnością, gdyż można je zamontować w dowolnym momencie. Przytwierdza się je najczęściej bezpośrednio do muru lub też (choć rzadziej) we wnęce okiennej.

Rolety podtynkowe – na ten typ rolet trzeba zdecydować się odpowiednio wcześniej, już na etapie budowania domu. Aluminiowa kaseta montowana jest w specjalnej wnęce w nadprożu przez co jest niewidoczna a pancerz mocno przylega do szyby. W efekcie uzyskujemy bardzo dobry efekt wizualny i termoizolacyjny.

Rolety RKS –  Skrzynkę z ceramiki lub polistyrenu montuje się w miejscu nadproża dlatego wymagają wcześniejszego uwzględnienia ich w projekcie budowlanym domu. Pokrywa rewizyjna umieszczona jest od dołu. Rolety RKS dają najlepszą ochronę termiczną spośród wszystkich rolet.

Jakie korzyści dają rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne posiadają szereg zalet, dlatego stały się tak popularne, zarówno w nowo budowanych domach jak i w istniejącym już budownictwie. Przede wszystkim rolety stanowią doskonałą barierę termiczną, dzięki czemu latem chronią przed nadmiernym przegrzaniem pomieszczeń a zimą pozwalają zmniejszyć straty ciepła. W efekcie latem zaoszczędzimy na klimatyzacji a zimą na ogrzewaniu. Ponadto umożliwiają nam wietrzenie wnętrza przy jednoczesnym zacienieniu, co jest bardzo przydatną funkcją latem. Rolety chronią również same okna. Silny deszcz czy grad, skrajnie niskie i wysokie temperatury z czasem mają negatywny wpływ na szyby i ramy okienne. Solidne rolety w znacznym stopniu przedłużają żywotność okien utrzymując je w doskonałym stanie.

Mieszkając przy ruchliwej ulicy z pewnością docenimy izolacyjność akustyczną jaką dają rolety, które potrafią fantastycznie wyciszyć odgłosy z zewnątrz. Zasłaniając rolety zewnętrzne możemy czuć się bezpieczniej ponieważ w znacznym stopniu utrudniają one dostęp do okna i ewentualne włamanie. Poza funkcjonalnością rolety zewnętrzne są po prostu wygodne i komfortowe w użytkowaniu, szczególnie te z napędem elektrycznym. Możemy z łatwością zasłaniać i odsłaniać okna za pomocą pilota bez ruszania się z kanapy.

COMMENTS