Ogrzewanie podłogowe  – dlaczego warto mieć je w domu?

HomeAktualnościPolecamy

Ogrzewanie podłogowe – dlaczego warto mieć je w domu?

Dołącz do petycji Związku Polskie Okna i Drzwi
Jak łączyć dekory z płytkami bazowymi?
Usuwanie żywicy z betonu – co warto o nim wiedzieć?

Ogrzewanie podłogowe nie wychodzi z mody. Ciepła posadzka zwiększa komfort użytkowania pomieszczeń – w szczególności łazienki. Równie ważne są aspekty estetyczne i higieniczne oraz wydajność ogrzewania. 

Optymalny klimat dla człowieka panujący w domu jest następujący: ciepło przy stopach, chłodniej przy głowie. Możemy go uzyskać właśnie dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Bliski idealnemu rozkład temperatury w pomieszczeniu jest konsekwencją przekazywania ciepła głównie na drodze promieniowania, a nie konwekcji, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Ciepła podłoga jest przy tym rozwiązaniem oszczędnym: stosując je, można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 2ºC, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Ogrzewanie podłogowe  - dlaczego warto mieć je w domu?

Ogrzewanie podłogowe – idealne dla alergików

Okazuje się, że ogrzewanie podłogowe jest polecane alergikom. Cała instalacja ukryta jest pod posadzką, dzięki czemu redukowana jest powierzchnia, na której może osadzać się kurz. Ponadto oddawanie ciepła przez promieniowanie oznacza małą cyrkulację powietrza, dzięki czemu kurz się nie unosi. „Niewidoczność” ogrzewania podłogowego wyraźnie przekłada się na estetykę i funkcjonalność wnętrza, zwiększając możliwości rozplanowania przestrzeni.

COMMENTS