Młot kująco-wiercący – jak działa?

HomeAktualności

Młot kująco-wiercący – jak działa?

Budujmy ekologicznie, ale wydajnie! Apel organizacji branżowych o wstrzymanie kosztownych zmian w Warunkach Technicznych.
Co warto wiedzieć o sufitach podwieszanych?
50 lat technologicznych inspiracji – rusza kampania telewizyjna Somfy

Młot kująco-wiercący jest nieoceniony wszędzie tam, gdzie trzeba wykonać najcięższe prace budowlane. Współczesne sprzęty tego typu to jednak nie tylko siła, ale i wyrafinowana technologia. Jak pracować z tym urządzeniem?

Do czego służy młot kująco-wiercący?

Młot kująco-wiercący to narzędzie do wykonywania ciężkich prac budowlanych. Przy pomocy tego urządzenia operator może m.in. skuwać płytki i kafle oraz przewiercać ściany i posadzki. Jest to możliwe ze względu na ogromną siłę i moc takich urządzeń. Sprzętem, który wpisuje się w te parametry, jest młot kująco-wiercący BOSCH.

Ze względu na swoje profesjonalne zastosowanie urządzenia te wykorzystywane są głównie na budowach. Wprawiony majsterkowicz może ich jednak używać także w domu. Niezależnie od charakteru prac remontowych warto zapewnić sobie komfort i niezawodność.

Czym charakteryzuje się młot kująco-wiercący?

Młot kująco-wiercący przeznaczony jest do pracy z bardzo twardymi materiałami. Z tego względu odznacza się dużą mocą. Minimalna wartość to zazwyczaj co najmniej 1,5 kW. Równie duża jest siła wytwarzana przez ten sprzęt. Wynosi ona nawet kilkanaście dżuli (J). Ogromna siła i moc przekłada się na znaczny ciężar. Może być to nawet 10 kg.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcje. Najważniejszą jest obecność systemu redukującego wibracje. Jako że jest to specjalistyczny sprzęt, nie każdy będzie w stanie go wykorzystać. Dlatego też osoby poszukujące renomowanego sprzętu do domu może zainteresować wiertarka udarowa BOSCH.

Jak ułatwić pracę z młotem kująco-wiercącym?

Z pomocą osobom wykonującym prace budowlane przychodzi współczesna technologia. Wiele parametrów nowoczesnych wersji narzędzi można ustawiać z poziomu aplikacji mobilnej. Przydatna jest m.in. funkcja kontrolowania stanu naładowania akumulatora.

Wielu budowlańcom i domowym majsterkowiczom do gustu przypadnie też opcja zapisywania własnych ustawień młota. Użyteczne jest także sprawdzanie wydajności, zdalne włączanie podświetlenia i ustawianie czułości sprzęgła. Oprócz tego aplikacje mobilne oferują niekiedy wiele innych funkcji.

COMMENTS