Jak przechowywać sprzęt sportowy w domu? Optymalne zagospodarowanie przestrzeni

HomePolecamy

Jak przechowywać sprzęt sportowy w domu? Optymalne zagospodarowanie przestrzeni

Pręty ciągnione – gdzie mają zastosowanie?
Czym są manometry do instalacji wodnej?
Komu warto zlecić realizacje przewiertów?

Hobbyści i pasjonaci z różnych dziedzin mają często podobny problem: gdzie pomieścić swoje kolekcje, akcesoria i sprzęt? Problem ten dotyczy także sportowców z różnych dyscyplin.  Amatorzy wysiłku fizycznego i fani ekstremalnych aktywności posiadają często specjalistyczny ekwipunek, który wymaga miejsca do prawidłowego przechowywania. Odpowiednie zorganizowanie przestrzeni w domu jest często konieczne by wydzielić przestrzeń dla sprzętu sportowego.

Poprawne przechowywanie sprzętu sportowego

Rozwiązaniem idealnym będzie zagospodarowanie całego pomieszczenia jako „składzik”. Odpowiednia organizacja w komórce pod schodami pozwoli pomieścić zarówno sprzęt sportowy, jak i inne domowe wyposażenie. Jednak nie każdy posiada takie miejsce, a wydzielenie dodatkowego pomieszczenia nie zawsze jest możliwe na już posiadanym metrażu. Należy także zwrócić uwagę na poprawne przechowywanie akcesoriów sportowych. Często zbyt duża lub zbyta mała wilgotność powietrza, oraz intensywne skoki temperatur mają negatywny wpływ na sprzęt. Akcesoria do nurkowania mogą się z łatwością rozszczelnić w takich warunkach, a nawet najlepszej jakości piłki do różnych dyscyplin, które możesz znaleźć chociażby w Decathlonie szybko się zdeformują. Dlatego pomieszczenie powinno być odpowiednio zaizolowane i zabezpieczone. System wieszaków, półek i dedykowanych uprzęży pomoże zapobiec odkształceniom oraz innym niespodziankom.

Szafa w zabudowie idealna do przechowywania akcesoriów sportowych

Natomiast w zależności od zapotrzebowania, do przechowywania akcesoriów sportowych może wystarczyć tylko szuflada lub odpowiednio wygospodarowana przestrzeń w szafie. Zamiast jednak na siłę upychać inne rzeczy by zrobić wystarczającą ilość miejsca na sprzęt sportowy, warto rozważyć wykorzystanie posiadanej już przestrzeni. Gdy budowa dodatkowego pomieszczenia nie jest możliwa, inwestycja w szafę na wymiar może okazać się strzałem w dziesiątkę. Często w domach i mieszkaniach zdarzają się mało ustawne pomieszczenia z wnękami, które można spożytkować wydzielając przestrzeń na dużą i pojemną szafę. Takie rozwiązanie pomoże w efektywnym przechowywanie nie tylko sprzętu sportowego, ale także innych przedmiotów.

Zabudowana szafa to sprytna alternatywa dla wydzielania nowych pomieszczeń. Duże, przesuwne drzwi można zabudować lustrami, lub dopasować kolorystycznie do ścian, podług lub dowolnego elementu wnętrza – dzięki takiemu zabiegowi, całość będzie wyglądała schludnie oraz spójnie. Dodatkowo pomieszczenie wciąż będzie mogło pełnić swoją użytkową i codzienną funkcję, co jest dużym atutem zwłaszcza w małych mieszkaniach.

Niektóre przyrządy sportowe ciężko jest schować pod schodami, lub w szafie czy szufladzie. W takich sytuacjach pewnym rozwiązaniem może być odpowiednio zaizolowany garaż, lub inna przestrzeń, która od razu będzie umożliwiała korzystanie z urządzenia. Rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, nie posiadającym dużej ilości miejsca oraz mającym wysokie wymagania pozostaje karnet na siłownie. Pozwala to na pracę nad swoją kondycją, a na koniec dnia nie trzeba martwić się poprawnym przechowywaniem, konserwacją i brakiem miejsca.

COMMENTS