HomeAktualności

Hydroizolacja fundamentów domu– jakie materiały wybrać?

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów
Jak w praktyce wygląda instalacja paneli fotowoltaicznych na gruncie?
Instalacja systemów alarmowych – co warto o nich wiedzieć?

Budowa domu jest jednym z największych przedsięwzięć, jakie podejmujemy w życiu. Przede wszystkim wymaga dobrego planu działania, który da nam możliwość zoptymalizowania kosztów. Dobry plan, powinien obejmować dobór technologii imateriałów, jakich chcemy użyć do budowy. W tym planie nie powinno zabraknąć przede wszystkim miejsca dla materiałów hydroizolacyjnych. Dlaczego? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Pod pojęciem hydroizolacji fundamentów należy rozumieć izolację poziomą fundamentów oraz izolację pionową ław fundamentowych. Materiały izolacyjne, które możemy nabyć w marketach budowlanych to na pierwszy rzut oka ekonomiczny i dobry wybór.  Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że „tani marketowy produkt”- nie zawsze będzie wydajny i skuteczny. Produkty izolacyjne lepsze jakościowo są droższe od materiałów powszechnie dostępnych, ale na ich wyższą cenę składa się kilka elementów.

Są to przede wszystkim:

 • Zdecydowanie większa wydajność, a co za tym idzie -mniejsze zużycie materiału w przeliczeniu na 1m²
 • łatwość aplikacji
 • mniejszy nakład pracy przy zabudowaniu 1m² izolacji
 • po związaniubardzo dobra trwałość i szczelność powłok izolacyjnych
 • szeroki zakres temperaturowy podczas aplikacji
 • możliwość aplikacji na podłoże wilgotne – ten aspekt jest bardzo ważny,ponieważ w warunkach budowlanych stosunkowotrudno jest uzyskać idealne parametry suchości podłoża

CTA>>Sprawdzone materiały do hydroizolacji fundamentów >>https://suez.com.pl/pl/c/Izolacja-fundamentow/120

Izolacje
Decydując się na ‘marketowe’materiały izolujące, trzeba wiedzieć, żeich aplikacja nie należy do najłatwiejszych. Dodatkowo, zużycie na 1m² jest dużo większe niż w przypadku materiałów lepszej jakości. Jakie mogą być tego efekty?  Może to skutkować odspajaniem się położonych warstw, dużą podatnością na uszkodzenia mechaniczne, co w efekcie końcowym spowoduje, że woda będzie swobodnie przedostawać się w głąb murów. Tak wykonana Hydroizolacja, nie będzie w ogóle spełniać swojego zadania. Po za tym, tanie produkty służące do izolacji,zazwyczaj nie spełniająwarunków technicznych podanych w kartach technicznych.

Izolacje

W celu uniknięcia późniejszych problemów z zawilgoceniem, warto zainwestować wsolidnydobór sprawdzonych materiałów hydroizolacyjnych. Trzeba przy tym pamiętać, że izolacja fundamentów to jednorazowe działanie. Naprawa wadliwie działającej lub co gorsza niedziałającej izolacji, wiąże się z odkopywaniem fundamentów i dużymi kosztami.

CTA>> Zaizoluj fundament swojego domu z Suez Izolacje Budowlane>>https://suez.com.pl/pl/c/Izolacje-fundamentow/131

Przy doborze materiałów hydroizolacyjnych trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii:

 • warunki gruntowo-wodne
 • wysokość zwierciadła wód gruntowych
 • rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane fundamenty
 • podpiwniczenie budynku lub brak piwnicy
 • ukształtowanie terenu
 • obecność drenażu lub jego brak

Suez izolacje

Poprawny dobór materiałów do wykonania hydroizolacji domu, a także jej fachowewykonanie to zasadniczy warunek pozwalający na uniknięcie późniejszych problemów z zawilgoceniem.Nie wszyscy wiedzą, że izolacje fundamentów, to tylko około 3% wartości budynku, a ich jakość ma ogromny wpływ na środowisko życia wszystkich mieszkańców.Chcąc uniknąć problemów w przyszłości, warto zainwestować w nieco droższe, ale jakościowo lepsze materiały izolujące. Zyskamy wtedy pewność, że fundament został solidnie przygotowany na długoletnie oddziaływanie wilgoci i wody.

CTA>> Dlaczego warto izolować dom przed wilgocią?>>https://suez.com.pl/pl/n/79

Nadal nie wiesz, jakich materiałów użyć, aby solidnie zaizolować fundamenty swojego domu?

Potrzebujesz fachowej porady?

Skontaktuj się z doradcą Suez Izolacje>>https://suez.com.pl/pl/i/Kontakt/21

COMMENTS