Budując dom jednorodzinny należy pamiętać o wielu aspektach. Jednym z nich jest odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń, a także wybór źródła ogrzewania. Coraz więcej osób stawia na pompy ciepła. To idealne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić na rachunkach i zadbać o środowisko.
Kotłownia na pompę ciepła – wymagania
Montowanie pompy ciepła nie wymaga osobnego pomieszczenia. Jednak osobna kotłownia z pompą ciepła w Jeleniej Górze to dobre rozwiązanie, które pozwala na wyznaczenie miejsca, w którym stanie kocioł. Pompy ciepła nie można zamontować w sypialni czy salonie. Duże znaczenie ma powierzchnia pomieszczenia, w którym zamontowana zostanie pompa, jak i kubatura pomieszczenia. W przypadku powierzchni ważne są wytyczne producenta, co do tego ile miejsca zajmuje kocioł i jaka musi być odległość od ścian i innych urządzeń. Zachowanie odpowiednich odległości pozwala na sprawne i bezproblemowe przeglądy serwisowe czy naprawy. W przypadku kubatury znaczenie ma ilość czynnika chłodniczego w pompie ciepła i rodzaju tego czynnika. To sprawia, że ważny jest wybór urządzenia, jeszcze na etapie projektu. Jednak tak czy inaczej, pompa ciepła będzie wymagała mniejszej wielkości pomieszczenia niż kocioł gazowy.
Zalety pompy ciepła
Pompy ciepła mogą być powietrzno-wodne lub gruntowne, do których montażu wymagane jest wiercenie studni głębinowych w Wałbrzychu. Pompa ciepła jest urządzeniem, które świetnie sprawdza się jako nowoczesne źródło ciepła. Jednak jej funkcja to nie tylko ogrzewanie, ale również schładzanie pomieszczenia. Pozwala to na obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Może także służyć do podgrzewania wody. Takie skondensowane korzyści wpływają na znaczne zaoszczędzenie kosztów użytkowania. Jej energooszczędny aspekt to powód, dla którego coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. Pompa ciepła pozwala na zaoszczędzenie wydatków na ogrzewanie i ciepłą wodę. Ponadto pompa zapewnia nam ciepły dom oraz ciepłą wodę użytkową bez naszej ingerencji, czy nawet kontroli.
Pompa ciepła to rozwiązanie ekologiczne. Oznacza to, że podczas użytkowania nie zwiększa produkcji gazów cieplarnianych, a tym samym nie przyczynia się do zwiększenia ilości smogu w atmosferze.
COMMENTS