3 powody dla których budowa domów drewnianych się opłaca

HomePolecamy

3 powody dla których budowa domów drewnianych się opłaca

Łazienka retro – dla kogo?
Zbiorniki betonowe na ścieki – dlaczego warto je wybrać?
Cięcie wodą – czym charakteryzuje się ta technologia?

Decydując się na budowę domu, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na technologię, w jakiej zostanie wybudowany. Najczęściej wybierany jest projekt domu murowanego. Jednak w ostatnich latach, coraz większą popularnością cieszą się domy drewniane. Dlaczego warto zdecydować się na budowę domu drewnianego? Czy jest to budowa bardziej opłacalna, niż dom murowany?

Dom murowany czy dom drewniany?

Drewno i kamień to dwa podstawowe budulce domów. Budowa domów drewnianych w Krakowie z roku na rok, zyskuje coraz więcej zwolenników. Decydując się budowę domu, kierujemy się kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest trwałość inwestycji. Tę cechę posiadają domu murowane. Jednak przy obecnej technologi, domy drewniane mogą być służyć właścicielom przez długie dziesięciolecia. Ważne, by były wybudowane przez specjalistów, a następnie odpowiednio konserwowane i remontowane. Różnica w trwałości czy okresie eksploatacji domów drewnianych i murowanych jest do siebie bardzo zbliżona.

Dlaczego warto zainwestować w dom drewniany?

Drewniane szkieletowe domy w Krakowie to niższe koszty budowy, aniżeli budynek wykonany z innego surowca. Lżejsza konstrukcja, obniża koszty fundamentów, potrzebnym pod jego budowę. Metoda ta, pozwala nam zaoszczędzić także na kosztach związanych z transportem materiałów na budowę. Ważny argumentem przemawiającym za domami drewnianymi, jest czas ich budowy. Na budowę domu z drewna potrzeba znacznie mniej czasu niż na budowę domu murowanego. Maksymalny czas robót budowlanych, w przypadku domu z drewna, to 3- 4 miesiące. Kolejny atut to oszczędność na ogrzewaniu. Wysokiej jakości materiały, użyte przy budowie, zapewniają izolację termiczną. Dom szybko się nagrzewa zimą, nie powodując strat ciepła. W lecie natomiast przyjemnie chłodzi mieszkańców. To znacząco obniża koszty ogrzewania.

Drewniany dom jest marzeniem wielu osób. To nie tylko solidna konstrukcja, ale również piękny zapach, krótki czas budowy, a także świetne właściwości termoizolacyjne.

COMMENTS