HomePolecamy

Nowocześnie urządzona altana ogrodowa

Jakie zastosowania mają kruszywa budowlane?
Pręty ciągnione – gdzie mają zastosowanie?
Jak przechowywać sprzęt sportowy w domu? Optymalne zagospodarowanie przestrzeni

Ogród bez altany wielu z nas może się wydawać niekompletny. To właśnie w gustownie zaprojektowanej altanie miło spędza się czas przy słonecznej pogodzie, pijąc herbatę z zaproszonymi na poczęstunek gośćmi. Nowocześnie urządzona altana ogrodowa wcale nie wymaga od nas nie wiadomo jakiego nakładu pracy, pod warunkiem, że mamy już gotowy pomysł.

Druga sprawa to to, że taką altanę w gotowej już formie do montażu zakupić możemy w wybranych sklepach internetowych z artykułami meblowymi i ogrodniczymi. Altany z drewna są najpraktyczniejsze z uwagi na ich lekkość.  Mogą mieć kolor naturalnego drewna lub być pokryte dodatkową warstwą farby ochronnej. Coraz częściej drewno do produkcji altan ogrodowych zastępuje się także innymi materiałami, dającymi zupełnie odmienny, niż dotychczasowy efekt wizualny. Bardzo popularne są altany z pleksiglasu, z przezroczystymi ścianami, bardziej przypominającymi grube szkło, aniżeli tworzywa sztuczne. Takie rozwiązanie prezentuje się na wskroś futurystycznie i nowocześnie. Oprócz tworzyw sztucznych do produkcji nowoczesnych altan wykorzystuje się także wszelkie pochodne metali.

Gdzie najładniej prezentują się altany ogrodowe?

W zależności od tego, jaką formę wypoczynku lubimy, możemy postawić altanę w samym centrum ogrodu lub gdzieś na uboczu. Jeśli nie będzie nas denerwował wzrok sąsiadów zza płotu, możemy postawić altanę w najbardziej nasłonecznionym miejscu, w samym centrum naszego ogrodu czy też działki. Jeśli z kolei cenimy sobie spokój i dyskrecję, można umieścić altanę gdzieś na uboczu, aby nikomu nie przeszkadzała i nie przyciągała ciekawskiego wzroku. Altanę na uboczu można udekorować licznymi odmianami pnących roślin, w ten sposób prezentować się będzie jeszcze efektowniej. Wewnątrz altany koniecznie znaleźć się powinny wygodne siedzenia dla gości oraz mały stolik na kawę i specjały, którymi będziemy częstować wszystkich zaproszonych. Jeśli altana jest sporej wielkości, można rozlokować w niej leżaki, które będziemy wynosić na zewnątrz w sytuacjach, gdy zdecydujemy się opalać.

Czym udekorować altanę?

Zewnętrze ściany altany możemy udekorować wiszącymi donicami z kwiatami lub też pnącym bluszczem. Wewnątrz altany ogrodowej możemy puścić nieco wodze wyobraźni i zaaranżować ją zgodnie z naszymi upodobaniami tak aby stworzyć w niej przytulny kąt do odpoczynku. Kluczowy jest wybór mebli ogrodowych, ich kolorystyka i tworzywo z jakiego są wykonane. Najczęściej wybieramy meble drewniane, które doskonale możemy ożywić za pomocą kolorowych poduszek na siedziska. Latem idealnie sprawdzą się motywy kwiatów na wszelkich dodatkach. Warto również przyozdobić stół obrusem w ciekawy wzór a na nim niech za stałe zagości wazon ze świeżymi kwiatami. Poza klasycznymi roślinami z ogrodu w wazonach na zewnątrz doskonale prezentują się te mniej oczywiste np. bez. Małe lampiony, świeczki zapachowe oraz popularne cotton balls nadadzą klimat wieczorową porą.


artykuł sponsorowany przez: Ms-Meble24.pl

COMMENTS